Yok Oluş – Annihilation – Netflix Filmi Konusu

Uzay ve zaman algınızı baştan sona değiştirecek ve sizi kendi benliğinize doğru ilginç yolculuklara çıkaracak bir film izlemek ister misiniz? Öyleyse 11 Mart 2018 tarihinde izleyici karşısına çıkan Yok Oluş filmi Netflix platformunda sizi bekliyor. Yönetmen koltuğunda Alex Garland isminin yer aldığı yapım, doğaüstü bir konuyu ele alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Jennifer Jason Leigh, Gina Rodriguez gibi oyuncuların yanında Natalie Portman’ı gibi bir efsaneyi görüyoruz. Bilimkurgu, gerilim türündeki bu yapım; IMDb  sitesinden 6,9 puan almıştır. Yazımızın devamında Yok Oluş filmi konusu ve incelemesine yer vereceğiz.

Yok Oluş Filmi Konusu

Başarılı ve güzel bir Biyoloji profesörü olan Lena, aynı zamanda Amerikan ordusunun eski bir askeridir. Son zamanlarda ise onu oldukça zorlayan bir yalnızlıkla karşı karşıyadır. Bunun sebebi orduda görev yapan eşinin çıktığı gizli görevden geri dönmemesi ve Lena’nın ondan hiçbir haber alamamasıdır. Zamanla onun öldüğünü kabullenmek zorunda kalmış ve hayatına devam etmiştir. Yine de çoğu zaman Eşi Kane’e takıntılı derecede sadık kalmıştır.

Lena duygusal bir dönem geçirdiği sırada, yatak odasını boyamaya karar verir. Eski günleri hatırlamakta ve bu yüzden kendini hiç iyi hissetmemektedir. O sırada inanılmaz bir şey olur. Kane yatak odasının kapısında belirir ve kafası çok karışık görünmektedir. Lena ise aylardır haber alamadığı eşinin geri dönmesi karşısında hem sevinç hem de şaşkınlık içindedir.

Kane görevde yaşadıklarına dair hiçbir şey hatırlamamakta ve kafasını toplayamamaktadır. Olaylar hakkında konuşmaya devam ettiği sırada rahatsızlanır ve ambulans ile hastaneye kaldırılır. Nakil esnasında ambulansın önü güvenli güçleri tarafından kesilir ve ikisi de gizli bir yere götürülürler.

Lena uyandığında gizli bir tesiste olduğunu ve Kane’in durumunun çok kötü olduğunu öğrenir. Ona, eşinin aylarca evden uzak kalmasına ve kendisinin ondan haber alamamasına sebep olan şeyin  olağanüstü garip bir bölge olduğunu söylerler. Bu bölge öyle bir yerdir ki oraya adım atan kimse geri dönmemektedir. Öyle ki bölgeye gidip de dönen ilk kişi Kane olmuştur.

Etki alanını sürekli genişleten ve kısa süre sonra gezegenin tamamına yayılacak olan bölgeye yeni bir ekip gönderilecektir. Lena, hem biyoloji hem de askeri alanda deneyimli bir isim olduğu için bu göreve gönüllü olur. Bu sayede olayları çözmeyi ve Kane’i kurtarmak için bilgi sahibi olmayı amaçlar. Kendisi ile dört kadın daha sınırın diğer tarafına geçecek ve yeteri kadar bilgi topladıktan sonra sağ salim geri dönmeye çalışacaktır.

Ekip üyeleri bölgeye adım attıktan kısa süre sonra, hiç beklemedikleri şeylerle karşılaşacaklardır. Zamanla herkesin birbirinden sakladığı şeyler ortaya çıkacak ve ölümle burun buruna oldukları bu yerde işler içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

Yok Oluş filmi konusu hakkında daha fazla şey merak ediyorsanız, bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir