Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Filmi Konusu ve İncelemesi

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Filmi Konusu ve İncelemesi

Sıra dışı bir süper kahraman filmi izlemeye hazır mısınız? Yönetmenliğini Anthony Russo ve Joe Russo’nun paylaştığı Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı filmi böyle bir deneyim sunuyor. 2018 yılının en iyi çıkış yapan filmlerinden biri olan bu yapım, kısa sürede IMBD Top 250 listesine girerek de başarısını kanıtlamış oldu. 27 Nisan 2018 tarihinde vizyona giren film, Marvel filmleri hayranları tarafından büyük beğeni topladı. Filmin oyuncu kadrosunda; Robert Downey Jr, Chris Hemsworth, Mark Buffalo ve Chris Evans gibi bu tür filmlerde görmeye alıştığımız oyuncular yer alıyor.

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Filmi Konusu

Dünya büyük bir tehlike altında olursa, geçmişte yaşananlar ve düşmanlıklar unutulabilir mi? Iron Man ve Kaptan Amerika etrafında iki gruba ayrılan süper kahramanlardan insanlık tam da bunu bekliyor. Gezegenimize karşı Thanos tarafından başlatılan saldırıya ikiye bölünmüş halde karşı koymanın imkânsız olduğu oldukça açıktır. Dünyanın kaderi iki tarafın birlik olmasına bağlıdır. Kahramanlarımız böyle bir atmosferde, ellerini taşın altına koyup düşmanlıkları geride bırakabilecekler mi?

Büyük bir güç elde etme hırsı size neler yaptırabilir? Thanos infinity guinlet ile böyle bir gücün peşine düşüyor. Mutlak güce ulaşmak için ise sonsuzluk taşlarını toplaması gerekiyor. Stanlord’da yer alan ilk taşı savunmak bile kahramanları oldukça zorlayacak… Her bir taş yavaş yavaş ele geçirilirken, buna dur diyecek bir güç çıkacak mı?

Film başarılı zaman geçişleriyle de oldukça etkileyici bir serüven sunuyor. Thanos’un gençlik yılları ve yaşadıkları size oldukça keyifli bir hikaye sunuyor. Öyle ki serinin diğer filmlerinde görmediğimiz, başarılı bir olay örgüsü ile olaylar birbirine bağlanıyor. Usta ellerden çıktığı belli olan sahne geçişleri de filme güzel bir hava katıyor.

Önceki filmlerde karakter gelişimleri yavaş yavaş oluşturuldu ve artık sıra asıl filme geldi. Daha fazla güç elde etmek isteyen Thanos, ona bu gücü verecek sonsuzluk taşlarının peşinde. İnsanlığın çöküşü veya yükselişi… Dünyanın kaderi kişisel hırslar arasında yok olup gidecek mi? Aileniz ve sevdiklerinizle çizgi romandan uyarlanan bu filmi kesinlikle izlemelisiniz. İyi seyirler…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir