Torrent Dizi İndirme ve İzleme – Nasıl Yapılır?

Büyük izleyici kitlelerinin heyecanla beklediği dizileri sansür uygulamaları nedeniyle dizi sitelerinden izlememiz engelleniyor. Gündeme oturan dizilerin yayın haklarını alan platformlar ise izleyicilere baskılarını durmaksızın sürdürüyorlar. Birçok izleyicinin aklında ise bu dizileri ücretsiz ve sansürsüz bir şekilde nasıl izleyeceği soruları geliyor. Bu yazımızda sizlere ‘Torrent dizi indirme ve izleme  nasıl yapılır? , ‘Torrent dizi siteleri nelerdir?’, ‘Torrent nasıl kullanılır?’ sorularının cevabını vereceğiz.

Torrent ile Dizi İndirme ve İzleme Adımları Nelerdir?

1. Torrent Programına Sahip Olmak

Eğer torrent sitelerinden dosyaları indirmek ve takip ettiğiniz dizileri sorunsuzca izlemek istiyorsanız ilk yapmanız gereken bu dosyaları indirecek bir torrent programını bilgisayarınıza yada telefonunuza kurmak. Bunun için aşağıdaki linke tıklayarak utorrent sitesine gidebilirsiniz.

UTorrent İndir

Siteye girdikten sonra aşağıdaki resimde belirtilen yere tıklayarak dosyayı indirmeli ve kurulum adımlarını takip etmelisiniz.

2. Torrent Dizi Sitelerine Giriş yapmak

Yabancı dizilerin torrent dosyaları genellikle insanların Torrent dizi siteleri içinde bulunur. Bu sayede paylaşımcılar ile alıcılar birbirlerini kolaylıkla bulmuş olur. Torrent dosyalarını paylaşan kişiler, daha önce bu dosyayı indirmiş olan diğer insanlardır. Kısacası torrent paylaşımı karşılıklı yardımlaşma ile yürüyen bir müessesedir. Biz de bu müesseseden faydalanmak için EZTV isimli torrent sitesini kullanacağız.

NOT: Burada verdiğim EZTV linki torrent sitelerine yapılan müdahaleler nedeniyle zaman zaman bozulabilir. EZTV-Aktif Siteler linkine tıklayarak kullanılabilir durumdaki site linkine ulaşabilirsiniz.

Siteye girdikten sonra google gibi bir arama motoruyla karşı karşıya geliyoruz. Yapmamız gereken tek şey üst menüdeki bölmeye istediğiniz dizinin ismini yazıp search butonuna basmak. 🙂

Search butonuna bastıktan sonra karşımıza çıkan sonuçlardan birini seçiyoruz. Karşımıza farklı alternatifler çıkmasının sebebi, torrent dosyalarının kalitelerinin ve piyasaya süren grupların farklı olması. Kısaca hangisini isterseniz indirebilirsiniz. Bunun için mavi oka tıklayıp indirilen dosyayı açmanız yada kırmızı mıknatıs simgesine tıklayarak torrent programınızın otomatik indirmeye başlamasını sağlamanız yeterli.

3. Türkçe Altyazı Dosyası İndirmek

Eğer İngilizce bilmiyorsanız bu adımdan sonra merak ettiğiniz ilk şey Türkçe altyazıyı nasıl bulacağım olacaktır. Popüler bir dizide ise altyazıları bulmak hiç de zor değil. Biz bu anlatımda altyazı dosyalarını indirmek için turkcealtyazı.org sitesini kullanacağız. Linke tıkladığınızda sizi otomatikman tüm dizilerin altyazılarının paylaşıldığı web sitesine yönlendirecek. Bu sayfada istediğiniz bölümün altyazısını kolaylıkla bulabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey indirdiğiniz bölümün sonunda yazan (örneğin Web-DL, Internal vs) tür ismine uygun altyazıyı indirmek.

4. Altyazı Dosyasını Bölüme Eklemek

İstediğiniz diziyi torrent ile izlemek istiyorsanız ama bu işlerde biraz yeniyseniz, indirdiğim bölümü ve altyazıyı nasıl birlikte çalıştıracağım diye soruyor olabilirsiniz. Bu da oldukça basit bir uygulama. Bunun için sahip olmanız gereken tek şey VLC Player tarzı altyazı eklemeyi destekleyen bir video player. Bu tarz bir video playerda tek yapmanız gereken indirdiğiniz bölümü açtıktan sonra, yine kendi indirdiğiniz sıkıştırılmış haldeki altyazı klasörüne yan tıklayarak rardan çıkar demek ve ortaya çıkan ‘.srt’ uzantılı altyazı dosyasını sürükleyerek bölümün üzerine bırakmak. Bu sayede altyazı dosyanız diziye eklenmiş olacak.

Telefonlarda Altyazılı Dizi Nasıl İzlenir?

Eğer diziyi torrentin mobil versiyonunu kullanarak indirdiyseniz ve altyazıyı bölüme nasıl ekleyeceğinizi merak ediyorsanız endişelenmenize gerek yok. Bu iş için mobil platformlarda videoya altyazı eklemeye olanak sağlayan MX Player uygulamasını kullanabilirsiniz.

  • İndirdiğiniz videoyu Mx Player ile açtıktan sonra, videoyu durdurup üst köşedeki seçenekler tuşuna basmalısınız.
  • Yeni açılan sekmede önce ‘altyazı‘, sonra ‘‘ seçeneklerine tıklamalısınız.
  • En son karşınıza çıkan sekmeden ‘altyazı dosyası aç‘ seçeneğine tıklayarak, telefona indirdiğiniz ve sıkıştırılmış halden çıkardığınız altyazı dosyasını bulmalı ve açmalısınız. İyi seyirler…

 

En iyi Netflix dizileri üzerine yazdığımız ve dizi tavsiyeleri bulabileceğiniz yazımıza göz atabilirsiniz. 🙂

♦İzleyecek iyi bir film arıyorsanız 2019 yılı film tavsiyeleri için tıklayabilirsiniz.

Torrent Dizi İndirme ve İzleme – Nasıl Yapılır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir