The Umbrella Academy Konusu – Karakterleri ve Oyuncuları

 

Netflix’in 2019 yılında sadece 10 bölümden ibaret olan The Umbrella Academy dizisi, izleyicinin ilgisini tek sezonda kazanmıştır. Oyuncu kadrosunun başarılı performansı, senaryonun enterasanlığı bu ilginin en önemli nedenidir. İşte, The Umbrella Academy dizisi konusu, oyuncuları ve karakterleri hakkında detaylı inceleme yazısı.

The Umbrella Academy Konusu

Dizinin hikayesi 1989 yılında dünyanın çeşitli yerlerinde 43 tane kadının aynı gün aynı saatte doğum yapması ile başlar. The Umbrella Academy konusu nu enteresan yapan olay ise, bu 43 kadının doğum yapmadan 1 saat öncesine kadar hamile olmamalarıdır. Böyle esrarengiz bir olayı öğrenen milyoner bir iş adamı, çocukları kendi himayesinde alabilmek için her türlü yola başvurmuştur. Uçuk kaçık fikirleri olan milyarder iş adamı, amacına sadece 7 tane çocuğu alarak ulaşmıştır. Bu çocukların doğaüstü güçlere sahip olduğunun farkında olan milyarder iş adamı özel bir eğitim vererek yetiştirme çabası içine girer.

Ancak Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya, Number ve Ben isimli, özel yetenekleri olan bu 7 çocuk bir süre aynı ortamda büyürler.bir süre sonra aralarında anlaşmazlık çıkan bu aile üyelerinin her biri farklı bir hayata savrulur.

Yıllar sonra babaları bildikleri milyarder iş adamının öldüğünü duyduktan sonra hepsi, büyüdükleri evde tekrar bir araya gelirler. Cenaze merasiminden sonra tekrar eski hayatlarına dönmeyi planlayan kardeşler, babalarının ölümünün şüphelerle dolu perde arkasını öğrenmek için ayrılmama kararı alırlar.

Oyuncular ve Canlandırdıkları Karakterler

Tom Hopper – Luther

Babalarının ölümünden şüphelenen ilk olarak Luther olmuştur. Lakabı, ay adamdır.Ay adam deniliyor çünkü, daha önce uzaya onun yaşında giden olmamıştır. Ayı gibi dev bir cüsseye sahip olan Luther, ilk görüşte herkesi ürkütüyor. Oysaki o cüssenin altında pamuk gibi bir kalp bulunuyor.

David Castanada – Diego

Kardeşler arasında en yaramaz ve en uslanmaz olanı Diego dur. Başına buyruk hareket ediyor olmasından dolayı kesinlikle bir başka kişiden emir almayı sevmiyor. Kardeşler ekibinin lideri olan Luther ile bu yüzden sürekli olarak çatışıyor. Diego’nun doğaüstü gücü ise saatlerce nefes almadan durabilmesidir.

Emmy Raver Lanpman – Alison

Alison, çok ünlü bir pop yıldızıdır. Düzensiz ve karışık hayat tarzından dolayı boşandıktan sonra çocuğunu, haftada sadece iki gün görmesine izin verilmiştir. Bunu bir türlü içine sindiremeyen Alison, günden güne hırçınlaşır. Herhangi bir konuda yalan söylediği zaman özel yeteneği sayesinde yalanlar gerçeğe dönüşüyor.

Robert Sheehan – Klaus

Renkli ve sevecen kişiliğe ile herkesin sevgisini kazanmıştır. Uyuşturucu madde kullanan ve bu maddelere bağımlı hale gelen Klaus, bu durumdan hiç de rahatsız olmamaktadır. En önemli süper gücü ise ölü ruhlarla iletişim kuruyor olabilmesidir.

Ellen Page – Vanya

Çok profesyonel bir şekilde keman çalmaktadır. Diğer kardeşleri gibi çok üstün özel güçlere sahip değildir. Sakinim ve naif bir yapısı bulunmaktadır. Diğer kardeşleri tarafından çok fazla takdir görmesede  Alison, uzun yıllardan sonra güler yüzle Vanya’yı karşılayan tek kişidir.

The Umbrella Academy Yeni Sezon Ne Zaman?

The Umbrella Academy konusu kadar merak edilen bir diğer konu da dizinin 2. sezonunun ne zaman geleceği oldu. Netflix internet sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruda The Umbrella Academy 2. sezon bölümlerinin 31 Temmuz 2020 tarihinde seyirci karşısına çıkacağını açıkladı. İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir