The Silence Film Konusu ve İncelemesi

The Silence Film İncelemesi

İnsanlığın sonunun nasıl geleceğini tahmin edebilir misiniz? Kıyamet senaryolarına hâkim bünyeler için bunun yüzlerce farklı cevabı olabilir. Peki ya evrim geçirmiş katil yarasalar tarafından istila edilmiş bir dünyada hayatta kalabilir misiniz? The Silence konusu ile izleyicilerine böyle karanlık bir gelecek senaryosu sunuyor.

10 Nisan 2019 tarihinde Netflix’te izleyici karşısına çıkan The Silence, korku-gerilim türünün izlemeye değer örnekleri arasında yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda oturan John R. Leonetti, filmden beklenen gerilim hissiyatını ustalıkla izleyiciye veriyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise; Stanley Tucci, Kiernan Shipka, Kate Trotter, Miranda Otto gibi isimler oldukça etkileyici oyunculuklarıyla yer buluyor. Birçok açıdan başarılı Netflix filmi imajını yakalayan film kesinlikle izlemeye değer. Yazımızın devamında The Silence filmi konusu ve film yorumları hakkında detaylara yer vereceğiz.

The Silence Film Konusu

Filmimize başlarken kendimizi oldukça sıcak bir ailenin sıradan sorunları arasında buluyoruz. Sıradan olmayan tek şey ise ailenin küçük kızı Ally. Hayata çoğumuzdan farklı bir açıdan bakan karakterimiz, yıllar önce geçirdiği trafik kazasında hem büyükanne ve büyükbabasını hem de duyma yetisini kaybetmiştir. Bu yüzden çevresiyle işaret diliyle iletişim sağlamakta, aynı zamanda işitme engeli sonradan oluştuğu için de konuşabilmektedir. Bu sessiz yaşam tarzı ona ve ailesine ilerleyen dönemde karşılaşacakları kıyamet senaryosunda avantaj sağlayacaktır.

Her şeyi başlatan şey, iki doğa tutkununun bir mağarayı keşfiyle başlar. Yüzyıllardır kimsenin girip çıkmadığı bu mağaranın girişini ekipmanlarıyla kazarlar. Karşılaştıkları manzara ise korkunçtur. Uzun yıllar önce evrim geçirmiş ve bu mağaradan çıkmayı bekleyen yarasaların saldırısına uğrarlar. Kısa süre sonra tüm dünyayı insanlığın sonunu getirecek olan bu yarasalar işgal eder.

Andrews ailesi felaketten kısa süre sonra şehirden uzaklaşmak için yola çıkar. Şehirden kaçmaya çalışan diğer insanların oluşturduğu trafik onları yavaşlatır. Bir süre sonra yollarına yayan olarak devam etmek zorunda kalırlar. Bu süreçte birkaç kez yarasaların saldırısına uğrarlar ve bu yaratıkların hiçbir şey görmediklerini sadece sese tepki verdiklerini anlarlar. Öyle ki evcil köpekleri havlamaya başladığında kendilerini kurtarabilmek için onu ölüme terk ederler.

Zaman geçtikçe her şey daha kötü bir hal almaktadır. Kaynak sıkıntısı, yaratık saldırıları ve güvenli barınak ihtiyacı onları zor durumda bırakacaktır. Böyle bir ortamda karşılaştıkları diğer insanlar da kendi çıkarları için çok kötü şeyler yapmaya hazır hale gelmişlerdir. Tüm bu karmaşanın ortasında, Andrews ailesi kendini koruyabilecek midir? The Silence gerilim yüklü konusu ile daha birçok ayrıntıyı içinde barındırıyor. Siz de bu tür yapımlara ilgi duyuyorsanız bu Netflix filmini mutlaka izlemelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir