Marvel’s The Punisher Konusu

Değer verdiği her şeyi kaybetmiş bir insanın kaybedecek bir şeyi kalmamıştır. Marvel’s The Punisher dizisinde de Frank Castle ismindeki karakterimizi tam olarak bu halde görürüz. İşinde oldukça iyi bir deniz piyadesi olan Castle, birçok savaş görmüş ve tüm kötülükleri en yakından tanımıştır. Bazı zamanlar ise bu kötülükler ve günahlar ona da sıçramıştır. Bu yazımızda The Punisher konusu ve detaylarına yer vereceğiz.

Üstlerinin kendilerini sürekli gizli görevlere yollaması ve yaptıkları kanunsuz şeyler meslekten ayrılmaya karar vermesine sebep olmuştur. Bu kararını hayata geçirmek üzere eve döndüğünde, daha çok geçmeden evi bir takım suçlular tarafından saldırıya uğramıştır. Bu saldırıda ise hayatta her şeyden çok değer verdiği ailesi gözleri önünde öldürülmüştür.

Marvel’s The Punisher Konusu

İçinde büyüyen acıyla insanlar arasına karışan karakterimiz, bu olayla ilgisi olan herkesi teker teker avlayan bir karaktere dönüşmüştür. Öyle ki kısa süre içinde onlarca insanı öldürmüş ve ismi Punisher yani cezalandırıcı olarak akıllara kazınmıştır. Her gecenin sabahı onun için öldürülecek yeni suçlular anlamına gelmektedir ve yaptıkları herkes tarafından konuşulur olmuştur.

Güvenlik güçlerinin tüm uğraşlarına rağmen yakalanamayan Punisher, bir süre sonra aniden ortadan kaybolmuş ve herkesin kendisinin öldüğünü düşünmesine sebep olmuştur. Böylelikle Punisher ismi şehirde tüm suçluların korkuyla hatırladığı bir efsaneye dönüşmüştür. Bu sırada sıradan işlerle uğraşan karakterimiz ise geçmişin acısını içinden atmaya çalışmaktadır. The Punisher dizisi ise bu acı ile başlamaktadır.

Beladan ne kadar uzak durmaya çalışsa da masum birine yardım etmek için bir düzine adamla kavgaya girişir ve olaylar patlak verir. Kameraların başında bekleyen ve kendisini en az karakterimiz kadar haksızlığa uğramış hisseden bir hacker tarafından kimliği tespit edilir. Bir süre sonra kendisiyle iletişime geçen ve hayatta olduğunu bilen üç beş kişiden biri olan bu adamın peşine düşer. Atıldığı bu macera olayların kaldığı yerden yeniden başlamasına sebep olacaktır.

Marvel’s The Punisher

Karakterimizi sokaklara yeniden çağıran Micro ismindeki hacker, Punisher ile bir ortak noktaya sahiptir. Geçmişteki bir olayın kamera kaydı, çok güçlü kişilerin Micro’nun peşine düşmesine ve tüm hayatını ondan çalmalarına sebep olmuştur. Bu kayıtlarda yer alan isimlerden birisi de karakterimiz Frank Castle‘dır. Onun da ailesine yapılan saldırının asıl sebebi bu kayıtlardan başkası değildir. Birlikte iyi bir ekip olan ve intikam peşine düşen ikili, hedeflerine ulaşabilecekler midir? The Punisher konusu ile daha birçok aksiyon dolu detayı sizlerle buluşturuyor, bu maceraya ortak olmak isterseniz diziyi mutlaka izlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir