Stranger Things Konusu

15 Temmuz 2016 tarihinde yayın hayatına başlayan Stranger Things konusu ile kısa sürede büyük bir izleyici kitlesine sahip oldu. Yeni nesil internet dizileri arasından sıyrılarak gösterdiği bu başarı Netflix platformunda üst sıralara oynamasını sağladı. Yönetmen koltuğunda Duffer Kardeşler’in oturduğu dizinin başrollerini ise; Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown isimlerindeki bazıları oldukça deneyimli, bazıları ise genç olan oyuncular paylaşıyor. Dizi ilk bakışta genç yaştaki izleyici kitlesine hitap ediyor gibi görünse de, işlediği konular ile her yaştan izleyicinin severek izleyeceği bir yapım olmayı başarıyor.

Stranger Things Konusu

İzleyicilerini 1980’li yılların başına doğru heyecanlı bir seyahate çıkaran dizi, biraz kasvetli bir havada başlıyor. Bu sayede Hawkins ismindeki kasabanın üzerine çökecek kara bulutları hissetmeye başlıyoruz. Dizinin kırılma noktası ise kasabada bulunan enerji laboratuvarında yapılan deneyler oluyor. Tahmin edebileceğinizden çok daha garip ve paranormal şeyleri araştıran bu kurum, kısa sürede büyük bir felaket başlatıyor.

Deneyler sırasında bir şeyler yanlış gidiyor ve paralel bir evren meydana geliyor. Gerçek dünyanın bir yansıması olan ama her şeyin koyu bir karanlığın içine hapsolduğu bu evren ise çevresinde yaşayan masum halka zarar vermeye başlıyor.

Hiçbir şeyden haberi olmayan Hawkins halkı, Will Byers ismindeki çocuğun yansıma evrenden gelen bir yaratık tarafından kaçırılması ile tanışmış olur. Yine de çoğu kişi işlerin paranormal bir sebepten kaynaklandığını düşünmemektedir. Onlara göre bu olay basit bir kaybolma hadisesidir ve kısa süre sonra çocuğun bulunacağına inanmaktadırlar. Will’in annesi Joyce ise herkesten farklı düşünmektedir.

Joyce, oğlu kaybolduktan kısa süre sonra bir takım garip şeyler fark eder. Evde bir şeyler hareket etmekte, ışıklar gelip gitmektedir. Bazı zamanlar ise evin kablolu telefonu çalmakta ve garip sesler gelmektedir. Zaman geçtikçe bu sanrılar şiddetini arttırmaya başlar. Duvarlardan gelen sesler, telefondan oğlunun sesini duymaya başlaması onu delirtecek gibi olur. Evin duvarlarını parçalamaya başlar, duyduğu sesler ile iletişime geçmeye çalışır ve işler daha garip bir hal alır.

Yetkililer tarafından küçük çocuğun arama çalışmaları sürerken Lucas, Dustin ve Mike ismindeki çocuklar da arkadaşlarının peşine düşmüşlerdir. Will’in en son görüldüğü yer etrafında dolanırken karşılarına çıkan küçük ve garip bir kız çocuğu ise olayları daha da karmaşık bir hale getirecektir.

Stranger Things konusu hakkında yazdığımız bu yazıda size dizi hakkında genel bilgiler vermeye çalıştık. Daha fazla şeyi merak ediyorsanız, fantastik ve macera türündeki bu diziyi mutlaka izlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir