Snapchat Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Snapchat Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Sebebi ne olursa olsun, gün gelecek Snapchat hesabınızı silmek ve bilgilerinizin ortadan kalkmasını sağlamak isteyeceksiniz. Oldukça basit ama mobil uygulama üzerinden yapamayacağınız bu işlemi detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Popüler zamanlarında Snapchat, herkese uzun yıllar kalıcı bir program olacakmış gibi geliyordu. Ne yazık ki kullanıcılar bazı şeylerden memnun olmadılar ve uygulamayı silmeye başladılar. Böyle bir düşüş esnasında gelen kötü yeni tasarımlar da durumun daha kötüye gitmesine neden oldu.

Siz de Snapchat’e olan ilgisini kaybetmiş ve hesabını silmek isteyen bir kullanıcı mısınız? Belki de yeni Instagram özellikleri ile artık Snapchat’e ihtiyaç duymuyorsunuz. Muhtemelen hesabınızı mobil uygulama üzerinden silmeye çalıştınız ama başarılı olamadınız… Bu yazımızda size hesabınızı nasıl tamamen silebileceğinizi anlatıyoruz.

Snapchat Silme Adımları

Snapchat geçmişinizden kurtulmak için uygulamayı telefonunuzdan silmek yeterli olmaz. Bunun için bir tarayıcı üzerinden belirli işlemler yapmalısınız. Meraklanmayın, size kısa ve öz bir şekilde anlatacağız.

Tarayıcıya girdikten sonra bu adrese tıklayın ve hesabınıza giriş yapın. Trafik lambaları, otomobiller ve mağaza önleri görselleri ile robot olmadığınızı kanıtladıktan sonra hemen yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Hesabımı yönet sayfasına yönlendirildikten sonra karşınıza çıkan bölümde, hesabımı sil(delete my account) butonuna tıklamanız gerekecek. Bu sayede Snapchat geçmişinizi ve hesap bilgilerinizi ortadan kaldırmış olacaksınız.

Yine de pişman olup geri dönmek istersiniz diye, hesabımı sil dedikten sonra 30 gün içinde hesabınız tamamen silinmez. İstediğiniz zaman tekrar geri açabilirsiniz. 30 gün içinde herhangi bir işlem yapmazsanız ise, her şey tarihe karışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir