Sharp Objects Dizisinin Konusu ve İncelemesi

Karşımıza bir roman uyarlamasıyla çıkan Marti Noxon, dizinin konusunu yazar Gillian Flynn’in bir eserinden alıyor. 8 bölüm sonunda final yapacak bu dizinin ilk bölümü Temmuz 2018 itibariyle yayınlandı. Başarılı yapımları ile ünlü HBO kanalında yayınlanacak olan Sharp Objects konusu ile oldukça ilginç bir hikâyeyi ele alıyor. Başarılı zaman geçişleri ile sürükleyici bir anlatım sunuyor.

Sharp Object Konusu

Camille Preaker geçmişinde bir dönem akıl hastanesinde kalmıştır ve şimdi yetişkin bir gazete muhabirdir. Adli olayları araştırarak haberler hazırlayan karakterimiz, patronunun kendisine verdiği görev ile kendisi için zorlu bir maceraya atılacaktır. Çocukluğunun geçtiği ve uzun zaman önce ayrılıp bir daha dönmediği Wind Gap, Missouri’ye doğru yola çıkar. Bu bölgede iki küçük kız çocuğu öldürülmüş ve bölge halkı bu olaydan çok etkilenmiştir. Camille ise bu olayı araştıracak ve oldukça detaylı şekilde kayda almaya çalışacaktır.

Kasabaya girer girmez, eski hatıralar da etrafını sarmaya başlar. Bu küçük yerin, her sokağında ayrı anıları vardır ve yıllar önce kaybettiği kız kardeşi yüzünden bu durum oldukça acı vericidir. Kısa bir araştırma sonrasında kalacak yeri olmadığı için araları oldukça soğuk olan annesi Adora’nın evine gider. Kasabanın ileri gelenlerinden biri olan annesi, kızının her hareketinin faturasının kendisine kesileceğini söylemekte ve yıllar sonra bile davranışlarını düzeltmemektedir. Evde geçirdiği kısa süre içinde ise hafızasından silip atmaya çalıştığı anılar peşini bırakmaz ve daha fazla dayanamayarak evden ayrılır.

Cinayetin sırlarının peşinde koşarken, bu hareketten uzak ve boğucu kasaba hayatını inceleme fırsatı bulur. Ne yazık ki, yıllar önce terk ettiği kasaba bu süre zarfında pek de değişmemiştir. Cinayete sebep olan bu kasabada; ölümleri adım adım araştırırken kendi geçmişinden yola çıkacak ve yaşadığı kötü olaylarla tekrar yüzleşecektir. Bu kasabanın karanlık köşelerinde dönen olayları ve kimsenin bilmediği sırları ortaya çıkarabilecek midir?

Sharp Objects konusu ile sizi kısa sürede hikayeye dahil etmeyi başarıyor. Öyle ki kısa süre içinde kasaba sakinlerinden biri oluyor ve onlarla birlikte hikayeyi yaşamaya başlıyorsunuz. Bu dizi benzer yapımlar arasında psikolojik gerilimi en iyi yansıtan yapımlardan olmuş. Eğer yeni bir dizi arayışı içindeyseniz, mutlaka bu diziye göz atmalısınız. İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir