Saygı Dizi Konusu ve İncelemesi – Bir Ercüment Çözer Dizisi

2019 yılının son günlerinde duyurulan Saygı dizisi konusu ile büyük bir merak uyandırdı. Diziyi merakla bekleyen kitlenin büyük bölümü eski Behzat Ç. hayranlarından oluşuyor.  Öyle ki dizideki ana karakterimiz ilk olarak Behzat Ç’de karşımıza çıkmıştı. BluTv platformunda tekrar hayat bulan Behzat Ç. anlaşmazlıklar yüzünden sona ermiş ve hayranlar yeni arayışlara girmişlerdi. Hikayenin dizideki farklı bir karakter üzerinden devam etmesi sinema sektöründe artık sıklıkla karşılaştığımız bir durum haline geldi. Bu olaya Breaking Bad dizisinde yer alan avukat Saul Goodman karakterinin hikayesini anlatan Better Call Saul dizisini örnek gösterebiliriz. Yerli yapımlarda da benzer birkaç örnek olsa da pek önemli başarılar göstermedikleri için bahsetmeye gerek duymuyorum. 🙂

Tanıdığımız kadarıyla Ercüment Çözer’in gerçek bir sosyopat olduğunu biliyoruz. Olayları genel olarak umursamayan, tehlikeli işlerde yer alsa da bunları bir eğlence aracı olarak gören karakterimizin önemli bir takıntısı bulunuyor. Saygısızlıkla karşı karşıya kaldığında karşınızda hasta ruhlu biri olduğunu anlamanız uzun sürmüyor. Ercüment Çözer’in o andan itibaren aklındaki tek şey, kendisine saygısızlık yapan kişiyi cezalandırmak oluyor.

Saygı Dizisinin Konusu Ne?

Yazımızın şimdiye kadar olan kısmında eskiden tanıdığımız Ercüment Çözer’den bahsettik, Saygı dizisi konusu ile bambaşka bir hikaye sunuyor. Ercüment Çözer bu kez kendisine yapılan saygısızlıklardan çok topluma karşı yapılan saygısızlıkların peşine düşüyor. Bu bakımdan gözlerimizin önünde büyük bir karakter evrimi gerçekleşiyor.

Savaş ve Helen ismindeki iki genç sevgili, başlarına gelen olaylardan sonra; kendilerine yapılanların intikamını çeşitli suçlulardan almaya karar veriyorlar. Kısa süre sonra medyaya düşen haberler, Ercüment Çözer’in  kendisi gibi saygısızlıkla savaşan bu ikilinin peşine düşmesine neden oluyor. Karakterimiz onları eğitmeyi ve toplum içindeki saygısızlardan birlikte intikam almayı planlıyor.

Yayınlanan ilk bölümünün ardından Saygı dizisi hakkında ilk izlenimlerim, dizi gayet eğlenceli ve sürükleyici bir şekilde başladı. Behzat Ç. dizisinden tanıdığımız Ercüment Çözer ise bambaşka bir karakter olarak karşımıza çıktı. Bu bakımdan karakterin eskiden tanıdığımız karakter özellikleriyle birebir örtüşmediğini söyleyebiliriz. Yine de bu durum dizinin farklı ve başarılı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Eğer Saygı dizisi konusu ve detayları hakkında yazdığımız bu yazının ardından diziyi izlemeye karar verdiyseniz diziyi BluTV üzerinden izleyebilirsiniz. Saygı dizisini torrent ile de izleyebilirsiniz. Torrent ile nasıl dizi izleyebileceğinizi merak ediyorsanız; Torrent Dizi İndirme ve İzleme – Nasıl Yapılır? sayfasına göz atabilirsiniz. İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir