Peaky Blinders Konusu

Herkes adına konuşamasak da çoğumuz başladığımız dizileri günler içinde bitiriyor ve izleyecek yeni dizilerin arayışına giriyoruz. Karşımıza çıkan dizilerin birçoğu ise bizi yeteri kadar tatmin etmiyor. Bu yazımızda dönemin popüler dizilerinden biri olan ve dizi arayışınıza son verebilecek Peaky Blinders konusu ve dizi detaylarından bahsedeceğiz.

Peaky Blinders Konusu

Dünya savaşının getirdiği yıkımın ardından suç ve kaosun her yeri sardığı İngiltere’de geçen Peaky Blinders, suç-drama temasını en iyi yansıtan dönem dizilerinden biridir. Yönetmen koltuğunu Otto Bathurts ve Tommy Harper isimlerinin paylaştığı dizinin senaristliğini ise Steven Knight yapmaktadır. Dizinin başrolünü ise Tommy Shelby rolündeki Cillian Murphy; Paul Anderso ve Helen McCrory ile paylaşmaktadır. Dizinin akışı büyük ölçüde bir çete lideri olan Tommy Shelby ile bölgeye yeni yeni hakim olmaya başlayan dedektif arasındaki mücadele ile devam eder. 13 Eylül 2013 tarihinde ilk kez BBC Two kanalında izleyici karşısına dizi halen yayın hayatına devam etmektedir.

Peaky Blinders Konusu

Büyük felaketler peşlerinden büyük sorunları da getirirler. Peaky Blinders dizisinde de böyle sorunlu bir dönemde, kendi bölgesine hakimiyet kurmuş bir çetenin hikayesi ele alınıyor. Güç savaşında avantajı elinde tutmak isteyen çete, ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir soyguna girişiyorlar ve bu olay oldukça dikkat çekiyor. Öyle ki işinde oldukça iyi bir dedektif bu soygunu araştırmak için bölgeye geliyor. Hedefinde oldukça geniş bir suçlu profili olan Chester Campbell ismindeki bu adam Peaky Blinders çetesine resmen savaş açar. Bu iş için daha önce de birlikte çalıştığı bir takımı görevlendirir ve iki büyük güç arasında hakimiyet mücadelesi başlar.

Çeteyi yöneten Shelby ailesi zaman ilerledikçe çetelerinin hakimiyet alanlarını genişletirler. Bu uğurda birçok tehlikeyle yüz yüze gelseler de, çoğu zaman kazanan taraf olmayı başarırlar. Bu durumda ülkenin büyük bir savaştan yeni çıkmış olması ve oldukça yıpranmış durumda olması da etkilidir. Kısacası Peaky Blinders konusu ile doğru zamanda doğru yerde doğru hamleleri yapan bir çeteyi ele almaktadır.

Büyük bir güce hükmetmek, yırtıcıların arasında hayatta kalmayı gerektirir. Her köşe başında çetenin açığını bekleyen düşmanlar varken Shelby ailesi bu mücadeleyi başarıyla devam ettirebilecek midir? İzlemenizi önerdiğimiz diğer diziler için tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir