Ozark Konusu – Karakterleri ve Oyuncuları

 

2017 yılı yapımı olan ve suç, dram, gerilim konularını işleyen Ozark konusu ile büyük bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Finansal bir danışmanlık şirketinin sahibi olan Marty ve ortağı Bruce uzaktan bakıldığında sade hayatlarıyla gözlerden uzak bir şekilde işlerini yapan insanlar olarak biliniyor. İşleri gereği danışmanlık yaparak hayatlarına devam eden ikili onlarca farklı firmayla iletişim halinde olup, şirketlerinin giderlerini kısarak gelirlerini artırmak adına yeni bir ofise taşınmayı hayal ediyorlar. Görünürde çok sade bir yaşama sahip olan bu ikili aslında şirketlerini paravan bir şirket olarak kullanan, arka planda paralarını özel bir şekilde değerlendirip uyuşturucu baronlarının paralarını aklama hizmeti vererek para kazanıyorlar.

Aç gözlüklerine dayanamayan Bruce bir zaman sonra uyuşturucu baronunun parasını çalarak kağıt üzerinde bu işlemi olmamış gibi gösteriyor. Parasının çalındığını fark eden uyuşturucu baronu Bruce’u öldürerek Marty’e parasını faiziyle birlikte geri ödemesi için belirli bir süre veriyor. Bu aşamadan sonra Marty’i artık zorlu bir hayat bekliyor. Çalkantılı bir aile yaşamına sahip olan Marty, bir taraftan ailesini bir arada tutma derdinde bir taraftan ise uyuşturucu baronunun parasını faiziyle birlikte kazanarak tedarik edebilmek için çabalıyor. Marty uyuşturucu baronunun parasını tedarik edebilmek için yeni bir sistem kuruyor ve kara para aklama işine devam ediyor ancak yeni yerleştiği bölge olan Ozark’ta sistemi engelleyecek birçok bölgesel etken yer alıyor.

 

Ozark Nerede İzlenir?

Bir Netflix yapımı olarak yayınlanmaya başlayan Ozark dizisi toplamda üç sezon olup Netflix kullanıcıları tarafından izlenebilmektedir. Netflix dışında çeşitli dizi ve film sitelerinde yer alan bu dizi keyifle izleyebileceğiniz bir dizi olup yayın ve telif hakları Netflix’e aittir.

 

Ozark Oyuncuları ve Karakterleri

 

Marty Byrde  

Oyuncu: Jason Bateman

başarılı bir şirket patronu rolünde karşımıza çıkan Marty yaşadığı dehşet verici olaylardan sonra uyuşturucu baronunun parasını kazanmak ve aklayabilmek için çok çabalamaktadır. Dizinin başında çok pasif bir aile babası ve şirket ortağı olarak görünen Marty, aslında çok hırslı ve istediklerini elde etmek için çabalayan, başarılı ve zeki bir karakter olarak karşımıza Çıkıyor.

 

Wendy Byrde

Oyuncu: Laura Linney

Birçok sinema filminden tanımış olduğumuz Laura, dizide canlandırdığı karakterde eşini aldatan, ailesine karşı sorumlulukları yerine getirmek için çabalayan bir kadın rolünde yer alıyor. Eşini aldattığı kişinin öldürülmesiyle mecburen eşiyle birlikte taşındıkları yerde hayatına devam eden Wendy, burada bir süre dirense de daha sonra eşinin uyuşturucu baronunun parasını kazanabilmesi için kurduğu şirketlere patronluk yapıyor, eşine yardımcı oluyor.

 

Charlotte Byrde

Oyuncu: Sophia Hublitz

Ailenin küçük şımarık kızı rolüne karşımıza çıkan Charlotte, ailenin yeni taşındığı yere giderken ailesine karşı direnç gösteriyor. Kendisini tüm arkadaşlarını geride bırakmanın vermiş olduğu üzüntüyle sürekli asi ergen kız rollerinde görüyoruz. Babasının zorlu hayatına bir engel olarak dizide yer alan Charlotte, yaşadıkları izbe kasabadan kurtulabilmek için geride bıraktığı geçmişi ile iletişim kurarak sürekli etkileşim halinde oluyor.

 

Jonah Byrde

Oyuncu: Skylar Gaertner

Ailenin küçük oğlu olarak karşımıza çıkan Jonah, sessiz, sakin ve içine kapanık bir kişi olarak dizide yer alıyor. Ailesiyle birlikte Ozark’a taşınmanın ardından tabancalarla ve ölü hayvanlar ile dolu bir hayata adım atar. Bunu anladığında artık kendisini ve ailesini korumak için planlar yapması gerektiğini düşünür. Karakterimizin hikayesi heyecan verici birçok detay barındırıyor.

Ozark dizisinin konusu ve karakterlerini incelediğimiz bu yazı burada son buluyor. Eğer farklı dizilere göz atmak isterseniz sitemizin diziler bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir