Orange Is the New Black Konusu – Karakterleri ve Oyuncuları

Son yılların dikkat çeken Netflix dizilerinden olan Orange Is the New Black konusu ile büyük bir izleyici kitlesi yakalamayı başardı. 11 Temmuz 2013 tarihinde ilk bölümü izleyiciyle buluşan dizinin yapımcılığını Jenji Kohan üstleniyor. Aynı isimli kitaptan uyarlanan dizi birçok ödüle aday gösterilmiş ve birçok alanda başarısını kanıtlamıştır. Siz de izleyecek yeni bir dizi arıyorsanız komedi-drama türündeki bu diziye mutlaka göz atmalısınız.

Orange Is the New Black Konusu

Piper Chapman; güzel bir vücuda sahip olan ve doğal bir hayatı yaşayan biriyken üniversite yıllarında işlemiş olduğu bir suç nedeni ile yaşamış olduğu lüks ve konforlu hayatından uzaklaşarak hayatına hapishane de devam etmek sorunda kalır. Kadınlar hapishanesindeki yeni yaşamına alışmaya başlayan genç kadın ilk başlarda çok zorlansa da insanlar ile iletişi kurmaya başlayarak olayların üstesinden gelir. Yaşadığı olayları sorgulamaya başlayana Piper Chapman edindiği arkadaşlar sayesinde yaşamındaki eksiklikleri anlamaya başlar. Orange Is the New Black Konusu hakkında verdiğimiz detayların ardından dizi karakterlerini ele alalım.

Orange Is the New Black Oyuncuları

Piper Chapman

Larry ile nişanlı olan ve evlilik hazırlıkları yapan bir kadın olarak hayatına devam eden Piper Chapman, üniversite yıllarında işlemiş olduğu suç nedeni ile hapse girmek zorunda kalır. Hayalleri ve hayatı bir anda alt üst olan Piper Chapman, yeni hayatının zorlukları ile karşılaştığında bir kültür şoku geçirir. Yavaş yavaş yaşamına alışmaya ve arkadaşlar edinmeye başlayan genç kadın, burada yer alan insanların gerçek hayatları ile yaşamı sorgulama başlar. Yavaş yavaş hafızasındaki bilgileri unutan genç kadın hayatı sorgulamaya başlar.

Alex Vause

Piper Chapman ile daha eskiden arkadaş olan ve aynı hapiste yer alan Alex, sakin ve seksi bir karaktere sahip olup aynı zamanda lezbiyendir. Hapishanede eski dostunu görse de aralarında yaşamış oldukları ve Piper Chapman2ın hapse girmesine neden olan suçtan dolayı sorun vardır. Hapishane yaşamında yavaş yavaş birbirlerine alışan ikilinin ilişkileri hem dram hem de komedi içeriyor.

Sam Healy

Hapishanenin psikoloğu rolünde karşımıza çıkan Sam, internetten bir rus ile evlenmiş bir süre mutlu bir hayat yaşamış ve mutlu olmaya çalışmaktadır. Hapishanedeki insanların hayatlarına dokunan ve aynı zamanda merhametli biri olan Sam başlarda Piper Chapman ile iyi geçinir. Ancak sonra ikisinin arası Piper Chapman’ın tavırları nedeniyle bozulsa da bir süre sonra hapishane de kurulan yeni düzen sayesinde araları iyi olacaktır.

Galina Red Reznikov

Namı diğer kızıl, hapse düşmeden önce cafe işleten bir Rus olup hapishanede hem mutfaktan sorumlu hem de güç odaklarından biri konumundadır. Acımasız bir kişiliğe sahip olan Red, kendisine karşı yanlış yapanları affetmediği gibi ceza olarak onları aç bırakmaktadır. Uzun süredir hapiste olması ve düzeni koruması hapishane yönetimi tarafından kollanmasını sağlamıştır.

Nicky Nichols

Hapishande Red tarafında yer alan ve başına buyruk halleri ile bilinen Nicky,  Red tarafından çok sevilmektedir. Lezbiyen olan ve kadınlar ile sürekli sevişen Nicky Piper ile değişik bir ilişki içindedir. Bir soğuk bir sıcak devam eden bu ilişki krize dönüşecektir.

Suzanne Warren

Akli dengesi biraz geride olan ve çılgın gözler olarak tanınan Suzanne ilk başlarda Piper Chapman’a aşık olmuş ve onula birlikte olmak için her yolu denemiştir. Kısa saçları ve farklı bakan gözleri ile herkesle iletişim halinde olan Suzanne hapishanenin önemli karakterleri arasındadır.

Dayanara Diaz

Piper ile aynı tarihte hapse giren Diaz, hapishane de yer alan annesi ile anlaşamadığı için farkı bir yerde kalmaktadır. Hapishane de aynı zamanda iki aile bireyi daha bulunan Diaz, aynı zamanda görevlilerden George ile ilişki yaşamaktadır ve ondan hamile kalacaktır.

Orange Is the New Black Kaç Sezon?

Orange Is the New Black konusu, karakterleri ve oyuncuları hakkında verdiğimiz önemli detaylardan sonra, sıra dizi hakkındaki bu tarz sorulara geliyor. Geçtiğimiz yıl final yaparak ekranlara veda eden dizinin toplamda 7 sezonu izleyiciyle buluştu. Dizi hakkında daha fazla detayı öğrenmek istiyorsanız, bu diziye bir an önce göz atmalısınız. İyi seyirler…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir