Limonata – Film Konusu

Şimdiye kadar izlediğiniz tüm Türk filmlerinden farklı, eşsiz bir anlatıma sahip bir  yapım izlemek ister misiniz? O halde yönetmen koltuğunda Ali Atay’ın oturduğu Limonata filmi sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. İzleyici karşısına 24 Nisan 2015 tarihinde çıkan Limonata, ülkeler arası çarpık bir aile ilişkisini ele almaktadır. Filmin başrollerinde Ali Atay ile birçok ortam yapımda çalışmış oyuncular olan Serkan Keskin ve Ertan Saban yer almaktadır. Büyük izleyici kitlelerinin beğenisini toplayan film, IMDb sitesinden 7,5 puan alarak da başarısını kanıtlamıştır. Yazımızın devamında Limonata filminin konusu hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Limonata Film Konusu

Yıllar önce Makedonyalı bir tır şoförü olan Suat, Türkiye’ye çalışmak için geldiği bir dönem bir kadına aşık olmuş ve imam nikahı kıyarak evlenmiştir. Bu kadından Selim isminde bir çocuğu olan Suat, daha oğlu küçük bir bebekken onları terk etmiş ve Makedonya’ya dönmüştür. Geride bıraktıkları ise onu bir ömür takip edecektir.

Suat yıllar sonra iyice yaşlanıp ölüm döşeğine düştüğünde, eski günahı da aklına düşer. Bu günahın onu rahat bırakmaması, geride bıraktığı ve babasız büyümesine sebep olduğu oğlu Selim’i son kez görmek istemesine neden olur. Günlerce yatıp kalkıp onun ismini sayıklar, böylece tüm aile Suat’ın kimseye anlatmadığı sırrını öğrenmiş olur. Selim bulup Makedonya’ya getirme görevi de Suat’ın büyük oğlu Sakıp’a düşer. Karakterimiz Türkiye’ye doğru 800 kilometrelik bir yolculuğa çıkacak ve uçaktan korktuğu için de bu  yolculuğu araba ile tamamlayacaktır.

Sakıp İstanbul’a ayak bastığında ilk iş olarak, babasının eski dostu olan bir kaçakçıyı bulmaya çalışır. Bu adamı eski adresinde bulamadığı gibi adamın tövbe edip imamlık yapmaya başladığını öğrenir. Elinde adamın isminden başka bilgi olmadığı için de tüm camileri gezmeli ve bu şekilde hedefine ulaşmalıdır. Uğradığı her camide namaz kılmaktan bitap düşen Sakıp, en sonunda aradığı adamı bulur ve bu sayede kardeşinin de yerini öğrenmiş olur.

Yıllardır yalnız büyümüş ve çocukken babasız olduğu için çok zorluklar çekmiş olan Selim, yıllar sonra karşısına çıkan bu adamın kardeşi olduğunu kabullenmek istemez. Sakıp ise babasının son isteğini yerine getirmek için Selim’i kendisiyle Makedonya’ya gelmeye ikna etmelidir. Bu çarpık ilişki zamanla duygusal bir hikayeye dönüşecektir. İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir