Leke Dizisi Konusu

Ekranların en yeni dizilerinden biri olan Leke, kısa süre içinde gündeme oturmayı başardı. 20 Mart Çarşamba günü çekimleri başlayan dizinin ilk bölümü 16 Nis 2019 tarihinde izleyici karşısına çıktı. Ele aldığı konuyla büyük izleyici kitlelerini etkisi altına alacağı şimdiden belli olan dizinin yönetmen koltuğunda ise Metin Balekoğlu oturuyor. Dizinin senaristliğini ise daha önce Binbir Gece, Paramparça gibi dizilerin de senaristliğini yapmış olan Yıldız Tunç üstleniyor. Dizinin başrollerinde ise son zamanların dikkat çeken oyuncularından Burak Sevinç ve Melis Sezen yer alıyor. Leke dizisi konusu üzerine yazdığımız bu yazımızda ‘Leke dizisi hangi kanalda?‘, ‘Leke dizisi hangi gün yayınlanıyor?‘ ve ‘Leke dizisi oyuncu kadrosu kimlerden oluşuyor?‘ gibi sıkça sorulan sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Leke Dizisi Konusu

Leke dizisi iki kardeşin tüm zorluklara rağmen birbirlerinin bırakmamalarını ve birlikte hayatta kalma mücadelesi vermelerini ele almaktadır. Kardeşlerden büyük olanın ismi Yasemindir. Karakterimiz gözlerini Almanya’da açmış ve doğduğu günden itibaren hayatın zorluklarını tatmaya başlamıştır. Bu zorluklar içinde dengesini kaybeden karakterimiz, ailesinden gelen eksikliği nedeniyle kendini yetiştirme yurdunda bulmuş ve mücadelesine bir yenisi daha eklenmiştir.

Tüm zorlukları bir bir aşmayı kafaya koyan Yasemin, zamanla hayata daha sıkı tutunmuş ve hayallerini gerçekleştirmeye başlamıştır. İyi bir hukuk fakültesinde eğitim almakta ve aynı zamanda geçimini sağlamak için çalışmaktadır. Yine de hayatta kendisine koyduğu en büyük hedefe ulaşamamıştır. Bu hedef anneleri aynı babaları farklı olduğu için ayrılmak zorunda kaldığı ve hala yetiştirme yurdunda yaşayan kardeşi Murat’ı yanına almaktır.

Hayata gözlerini işitme engelli olarak açan Murat, sağlığına kavuşmak için ameliyat olmalıdır. Bu yüzden de Yasemin, bir yandan geçimini sağlarken bir yandan da Murat’ın ameliyatı için para bulmaya çalışmaktadır. Hayatında mücadelenin ve koşuşturmanın hiç eksik olmadığı bir dönemde, karşısına Cem isminde yakışıklı bir adam çıkacaktır.

Büyük bir şirkette önemli bir pozisyonda görevi olan ve oldukça zengin bir adam olan Cem, Yasemin ile tanıştıktan kısa süre sonra ona aşık olur. Bu durum o güne kadar birbirine benzer kızlarla ilişki yaşamış olan Cem’in hayatını baştan sona değiştirecektir. Bunun sebebi bu yeni genç kızın herkesten farklı olması ve Cem’in ne yaparsa yapsın onu tam olarak etkileyememesidir. Bu yakışıklı adamın geçmişinde yatan sırlar, zamanla iki karakteri birbirine yakınlaştıracaktır.

Leke Dizisi Hangi Gün Yayınlanıyor?

Ekranlara mükemmel bir şekilde giriş yapan dizi hakkında akıllara ilk gelen sorulardan biri de Tv’de hangi gün ve hangi kanalda yayınlandığı… Dizi KanalD ekranlarında ve Salı günleri izleyici karşısına çıkıyor. İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir