Kingdom Konusu – Karakterleri ve Oyuncuları

Kore yapımı ve saray entrikalarının anlatıldığı yapımları sevenler için Netflix yine iş başına geçti ve Kingdom dizisini Türkçe dublaj ve Türkçe alt yazılı olarak izleyicinin beğenisine sundu. Peki, bu dizi gerçekten izlenmeye değer mi? İlk bölümden hayal kırıklığı yaratır mı? Netflix’in o kadar çok dizisi arasından neden Kingdom’u tercih etmeliyim? gibi endişelerin izleyici de oluşması çok normaldir. Oysa ki dizi izlemeye başlamadan önce güvenilir kaynaklardan dizinin konusu, oyuncuları ve canlandırmış oldukları karakterler hakkında ön bir bilgi edinmek, yanılma payını en aza indirecektir. Dizi tutkunları için Netflix’in 2 sezon süren 12 bölüm şeklinde izleyici karşısına çıkan Kingdom dizisinin konusu hakkında çok faydalı olacağını düşündüğümüz bilgiler aktaracağız.

Kingdom Dizisinin Konusu

Kore kralı bulaşıcı bir hastalıkla mücadele etmektedir. Bu öğle bir hastalıktır ki hayatta kalmak için insan eti yemesi gerekiyor. Daha doğrusu kral artık bir zombidir. Sarayda daha önce görev yapan bilge bir doktor yardımcısı ile kralın hastalığı için çağrılır. Doktor o gece tüm gerçekleri anlar.

Kingdom dizisinin ilk sahnesinde kralın zombi detayı anlatılıyor. Tabiki tek bir fark ile, hekim yardımcısını yatağın içine kesinlikle bakmaması konusunda uyarsa da yardımcı merakına yenik düşerek bakar. Hükümdar ile göz göze geldiği anda birden kendini yatağın altında bulur. Kanı içilerek son nefesini verir. İşte bu sahneden sonra Kingdom dizi konusu yavaş yavaş şekil almaya başlar.

Kraliçe doğum yapmadan kralın başına gelenler mutlaka halktan saklanmak zorundadır. Yoksa, prens tahta geçer ve kraliçenin kraliyet ile ilgili çünkü planları suya düşer. İşte bu yüzden kralın hastalığı herkesten bir sır gibi saklanır. Ortalarda uzun süre görünmeyen kralın öldüğü dedikoduları alır başını gider. Babasının ölmesi durumunda tahta geçecek olan prensten bile gerçekler gizlenir. Prens, babasına neler olduğunu öğrenmek için kılık değiştirerek saraydan çıkmaya karar verir. Amacı dizinin ilk sahnesinde saraya gelen doktoru bulmak ve gerçekleri öğrenmektir.

Kralın durumu neden gizleniyor? Kraliçe tarafından verilen gizli bir emirle neden velihat prens vatan haini olarak suçlanıyor? Zombi salgını ülkeyi ne hale getirecek? işte dizinin konusu bu sorularda gizli…..

Kingdom Oyuncuları ve Canlandırdıkları Karakterler

Joo ji Hoon – Velihat Prens Lee chang

Sarayın katı kurallarına saygısı olan, babasını seven ve sayan Velihat prens Lee chang, aslında tahta çıkabilmek için bir yandan da babasının ölmesini istemektedir. Tahta çıkamaz ise öldürüleceğini bilen Lee chang Kingdom dizisi oyuncuları ve canlandırmış oldukları karakterler içerisinde başrolde yer almaktadır.

 

Kim Sang-Ho – Moo Young

Prensin her zaman yanında olan itaatkar, iyi kalpli ve birazda komik olan yakın korumasını muyayong karakteri ile Kim Sang-Ho kim canlandırmaktadır.

 

Doanna Bae – Seo-Bi

Kore halkı açlıkla, yoksullukla, hastalıklarla ve zombi salgınından korunmak için mücadele ederken Donna Bae, Seo-Bi isimli iyilik meleği bir hemşire olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Ryu Seung Ryong

Kraliçenin babası, ülkenin yönetimini ele geçirmeye çalışan, kraliçe ile birlikte her türlü entrikayı çeviren, devlet başkanlığı görevini yürüten Jo Hak- Soo karakterini canlandırmak ise Ryu Seung Ryong’a düşmüştür.

 

Kingdom Dizisinin Yeni Sezonu Ne Zaman Başlıyor?

25 Ocak 2019 tarihinde ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkan Kingdom enteresan konusu ile büyük bir kitleyi etkilemeyi başardı. Dizinin 2. sezonu ise 13 Mart 2020 tarihinde izleyici karşısına çıktı. 2.sezon henüz kısa süre yayınlandığı için 3. sezon yayın tarihi hakkında kesin bir açıklama bulunmuyor. Yeni sezona yetişmek istiyorsanız bu muhteşem diziye bir an önce başlamalısınız. İyi seyirler…

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir