Into the Night Konusu ve Karakterleri – Yeni Sezon Ne Zaman?

Netflix platformunda yayımlanan dizi izleyenleri tarafından oldukça ilgi topluyor. Ele aldığı dünyanın sonu senaryosu, bu yıl yaşadığımız pandemi süreci ve daha birçok felaketler sebebiyle diziyi ilgi çekici yapıyor. Tüm bunlardan sonra daha başımıza ne gelebilir diyorsanız bu dizide cevabını bulacaksınız. Çoğu başarılı dizi gibi Into the Night dizisinin de senaryosu bir kitaptan uyarlanmıştır. Polonyalı yazar Jacek Ducaj’ın 2015 yayınlı The Old Axolotl adlı romanı ele alınarak sinemaya aktarılmıştır Dizinin yönetmen koltuğunda; Atiye, Muhafız, Narcos ve Scandal dizilerinden tanıdığımız Jason George bulunmakta. Maharetli ellerden çıktığı oldukça belli olan Into the Night konusu ile izleyicilerine farklı bir kapı aralıyor.

Dizinin çarpıcı bir yanı da birçok ulustan karakterin olması. Ve tabi oyuncuları da farklı etnik kökenli. En gözdemiz tabi ki  Ayaz karakterini canlandıran Mehmet Kurtuluş. İzlediğimiz yabancı dizilerde Türk oyuncular görmek gerçekten gurur verici.

Dizide Rus, İtalyan, Belçikalı, Faslı karakterler bulunmakta. Bu sebeple dizide oldukça farklı diller kullanılıyor. Flemenkçe, İngilizce, Türkçe, Rusça cümleleri birçok farklı sahnede duyabilirsiniz. Açıkçası Türkçe cümleler duymak oldukça hoşumuza gitti. Dizi 6 bölümden oluşuyor. 40-45 dakika süren diziyi bir çırpıda bitireceğinize eminiz. Bilimkurgu, Dram, Aksiyon konularını işleyen dizi 1 Mayıs 2020 tarihinde izleyici karşısına çıktı. Youtube fragmanı 1.8 milyon izlenme yakalayan dizi, IMDb sitesinden aldığı 7.1 puanla başarısını kanıtlıyor.

Into the Night Konusu Nedir?

Dünyanın sonunun geldiğini istihbarattan öğrenen binbaşı Terenzio Belçika havaalanında uçuş için bekler. Fakat yeterli vakti olmadığını fark eden karakterimiz elindeki silahla ortalığı karıştırır ve kalkışa hazırlanan uçaklardan birini kaçırır. Uçakta 1. pilot yoktur ve 2.pilot herkesin iyiliğini düşünür, uçakta herkesin güvenliğinden sorumlu olduğuna inanmaktadır. Binbaşının zoruyla uçuşa başlar. Olayların devamında Dünya bir felaketle karşı karşıya kalacak ve uçaktakiler bu felakete rağmen bir süre daha hayatta kalmaya çalışacaktır.

Peki dünyanın sonu nasıl geliyor?

Güneş ışınları artık eskisi gibi değildir ve gördüğü her canlıyı enteresan bir şekilde öldürmektedir. Kapalı alanda olunsa bile Güneş yok edici etkisini yitirmez. Güneş gören bitkiler  tadını yitirmektedir. Hayatta kalmak için tek kaçış yolu sürekli batıya gidip Güneş’ten kaçmaktır. Uçaktaki yolcular ve mürettebatın karanlığa olan yolculuğu bu dizide ustaca işlenmiş. Sürekli hareket halinde olmaları gerekir ve sürekli yakıt ihtiyacını gidermek zorundadırlar. Bir sürede dış dünyayla iletişim kuramazlar. İnternete bağlandıklarında ise binbaşının dediklerinin doğruluğu ortaya çıkar. Hayatta kalma mücadelesi veren bir grubun maceraları oldukça aksiyonlu bir o kadar dramatiktir.

Into the Night Karakterleri

 

AYAZ

Türk oyuncumuz Mehmet Kurtuluş karakteri o kadar iyi canlandırmış ki hayran olmamak elde değil. Şık takım elbisesi, kendinden emin duruşu, dürüst, cesur, girişken, hazırcevap olması artı olarak üstün bir oyunculuk. Ayaz karakterini sevmemek mümkün görünmüyor. Netflix Türkiye’de dizi top 10 listesine girebiliyorsa bunun en önemli sebebi Ayaz karakteridir. Dizide Türk faşistliğine verdiği cevaplar yüksek beğeni toplamıştır şüphesiz.

 

SYLVIE

Soğukkanlı, lider özelliği taşıyan Belçikalı bir kadın karakter. Pauline Etienne bu karakteri canlandırıyor. Eskiden Ordu’da helikopter pilotluğu yapmıştır ve dizide bir pilotun eksik olmasından dolayı yardımcı pilot görevini üstlenir. Bunun dışında kimseye anlatamadığı şeyler yaşamıştır. Yakın zamanda vefat eden sevgilisinin acısı ona ağır gelir. Bu uçuş onun için intihar olacakken hayatta kalma mücadelesi verirken bulur kendini. Diğer insanların hayatlarından da sorumludur artık.

 

MATHIEU

Kaptan pilot. Normalde 2. pilot olan Mathieu 1.pilotu almadan yaptıkları mecburi uçuştan dolayı yetkili tek pilot. Tüm yolcuların güvenliğinden sorumlu hisseden ve kararları bir süre kokpitte yardımcı pilotu Sylvie ile alır. Kararların alınmasında demokrasi isteyen bir kaç kişilik bir grup ortaya çıkar bir süre sonra. Bu karakteri canlandıran Laurent Capelluto Belçikalı aktördür.

 

TERENZIO

NATO’da görev yapan İtalyan binbaşı. İstihbarattan Güneş’in ölümcül olduğu bilgisini alır ve en yakın havaalanına gider. Güneş doğmadan batıya gitmeye çalışan binbaşı havaalanında silahıyla kargaşa çıkarır ve uçak kaçırır. Bu bilgiyi ilk paylaştığında insanlar inanmaz ama bir süre sonra gerçeği öğrenirler. Moskovaya giden uçaktaki insanların hayatını kurtardı da diyebiliriz.

 

JAKUP

Uçak teknikeri. Gelişecek problemleri önlemek ve onarmak için uçak firması için çalışır.Hamile eşi ve çocuğunu düşünürken işini yapmakta zorluk çekecektir. Polonyalı aktör Ksawery Szlenkier canlandırmaktadır.

 

INES

Belçikalı bir fenomen. Sosyal medyada oldukça aktif bir genç kız. Yaşadığı anları bazen kameraya çeksede birinin izleyeceği meçhul.

 

ZARA

Oğlunun tedavisi için son çare Moskovaya giden Rus uyruklu bir anne. Oğlu belki de hiç tedavi olamayacak.

 

OSMAN

Faslı uçak temizleme görevlisi. Sessiz sakin dürüst bir karakter.

2. Sezon Ne Zaman Geliyor?

Geçtiğimiz aylarda dizinin yeni sezonu için imzaların atıldığı Netflix tarafından doğrulandı. 2. Sezon yayın tarihi ise şu an kesin olarak bilinmiyor. Netflix sitesinde yapılan açıklamadan çok yakında karşımızda olacağını anlayabiliyoruz. Büyük başarı yakalayan dizi hakkında yeni haberler geldiğinde bu başlığı güncelleyeceğiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir