Her Şey Çok Güzel Olacak Film Konusu

20. Yüzyılın son filmleri arasında yer alan ve 1998 yılında izleyici karşısına çıkan Her Şey Çok Güzel Olacak, çıktığı dönemin şüphesiz en iyi filmleri arasındadır. Yönetmen koltuğunda Ömer Vargı’nın oturmaktadır. Filmin başrollerinde yer alan Cem Yılmaz, Mazhar Alanson ve Ceyda Düvenci gibi önemli isimlerin kusursuz oyunculukları ile unutulmaz bir eser halini almıştır. Film iki kardeşin yıllar sonra karşılaştıklarında başlarından geçen olayları dram ve komediyi bir arada kullanarak ele almaktadır. Filmin müziklerinin tamamı filmdeki oyunculuğuyla da ön plana çıkan Mazhar Alanson tarafından bestelenmiştir. Yazımızın devamında Her Şey Çok Güzel Olacak konusu hakkında ayrıntılara yer vereceğiz.

Her Şey Çok Güzel Olacak Film Konusu

Her şey, ailenin küçük ve başıboş kardeşi Altan’ın bir lokantada yemek yerken abisi Nuri ile karşılaşması ile başlar. İki kardeş uzun zamandır görüşmemişlerdir ve Nuri kardeşinin hal ve hareketlerinden hiç haz etmemektedir. Abisinin bir yanlış anlaşılma sonucu dayak yemenin eşiğinde olduğunu gören Altan kavgaya karışır. Olay ikisinin de dışarı atılması ile son bulur.

Aralarındaki soğukluğu geçirmek isteyen Altan, abisinin peşine takılır. Nuri ise yıllardır görmediği küçük kardeşinin yine başına dertler açacağını düşünmekte ve onu uzaklaştırmaya çalışmaktadır. Altan, abisi onu başında savmaya çalışsa da onunla vakit geçirmek ister, zira karısıyla da arası hiç iyi değildir. Bir geceliğine Nuri’nin çalıştığı dükkanda kalır ve ortalığa göz atar.

Altan etrafı kurcalarken, bir süre önce torbacıdan aldığı ve oldukça para ettiğini bildiği ilaçlara denk gelir. Bunlar Nuri’nin patronunun sattığı uyuşturucu ilaçlardır. Altan bunları çalar ve çevrede nakite çevirmeye çalışır. Bu durumdan abisinin ise hiç haberi yoktur.

Altan etraftayken Nuri’nin başı bir sürü belaya girer. Tüm bunlara rağmen kardeşini yanından uzaklaştıramaz. Ayrıca karakterimizin en büyük zaafı olan arabalar, Altan’ın abisine karşı sürekli kullandığı bir araç olur. Öyle ki lüks bir eğlence merkezinin park etmek için aldığı son model aracı abisinin sürmesi için kaçırır. Aracın sahibi onları bulduğunda ise birtakım tatsız olaylar yaşanır ve ikilinin şehirden kaçması gerekir.

Altan’ın açtığı tüm belaları temizlemek için biraz zaman istemesi ve elindeki ilaçları satmak için güneyde bir alıcı bulması; iki kardeşin uzun bir yolculuğa çıkmasına sebep olur. Bu yolculukta birbirlerini daha iyi tanıyacaklar ve başlarına bir sürü olay gelecektir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir