En İyi 2019 Filmleri

Güncel filmleri takip ediyor ve sürekli izleyecek yeni filmler arıyorsanız, zaman zaman ne izleyeceğinize karar veremiyor olabilirsiniz. İzlemeye karar verdiğiniz filmlerin her zaman iyi çıkmasını istiyorsanız da bazı tavsiyelere ihtiyacınız var. Bu yazımızda en iyi 2019 filmleri başlığı altında, birbirinden güzel filmleri listeledik. İyi seyirler…

Transit

Yönetmen: Christian Petzold

Neden İzlenmeli?

Şimdikinden çok da farklı olmayan bir atmosferde, yükselen aşırı düşünceler ve 2. büyük savaşın kapıya dayanmasıyla karanlık bir atmosfer göze çarpıyor. Yönetmen koltuğunda oturan Petzold, bir başyapıta dönüştürdüğü bu filmde; insanlığın acımasızlığını ve savaşın getirdiklerini farklı bir açıdan sinema perdesine aktarıyor. Öyle ki kendinizi sanki ana karakterimiz Georg ile birlikte oradan oraya koşuyormuş gibi hissediyorsunuz. Yönetmenin filmde ele aldığı; travmalar, hüzün, pişmanlık ve yeniden doğuş konuları çok tatlı bir şekilde hissediliyor. Distopya filmlerini ve 2. Dünya Savaşı yıllarını ele alan dönem filmlerini seviyorsanız bu filmi de mutlaka izlemelisiniz.

Filmin Konusu

Naziler Paris şehrinin yakınlarına gelmiş ve şehrin düşeceğine kesin gözüyle bakılırken, ana karakterimiz Gerog oldukça tehlikeli bir göreve doğru yola çıkar. Weidel ismindeki kalemi güçlü bir yazara, kendisine emanet edilen kişisel eşyaları ulaştırmalıdır. Yazarın yaşadığı şehir olan Marsilya kentine ayak bastığında, elindeki adrese ulaşmak için bir miktar çaba göstermesi gerekmiştir. Amacına ulaştığında ise aradığı yazarın çoktan intihar ettiğini öğrenmiş ve büyük bir hayal kırıklığına uğramıştır. Üstündeki şoku kısa sürede atlatan karakterimiz; yazardan kendisine kalanlara göz atar. Taslağı oluşturulmuş bir roman, bazı önemli mektuplar ve kolaylıkla vize almasını sağlayacak irtibatlar… Dönemin şartlarında hayatta kalmak için daha iyi bir fırsatın eline geçmeyeceğini düşünen karakterimiz, bu liman kentinden ayrılmak için peşine düştüğü yazarın kimliğine bürünmeye karar verir. Karşısına Marie ismindeki kadın çıktığında ise işler bambaşka bir hal alacaktır…

Biz

Yönetmen: Jordan Peele

Neden İzlenmeli?

K0rku filmi severlerin mutlaka izlemesi gereken ‘Biz’, 2019 en iyi filmler listesine ilginç konusu ile dalış yapıyor. Daha önce Kapan ismindeki filmiyle büyük dikkat çeken Jordan Peele, bu filmde de benzer bir başarıyı yakalayacak gibi görünüyor. Bir sanatçıdan beklediğimiz incelikte modern ve yenilikçi bir zombi filmi gibi duran yapım, derin psikolojik mesajlar veriyor. İnsanın kendine yabancılaşması ve kaçtığı kişinin yine kendi gerçekleri olması; izleyicinin damağında tanıdık ama bir o kadar da farklı bir tat bırakıyor. 2019 Film tavsiyeleri arasında sıkça göreceğiniz bu yapımı mutlaka izlemelisiniz.

Filmin Konusu

Wilson ailesi yazlık evlerine doğru çıktıkları yolculukta, hayatlarının gidişatından oldukça memnundurlar. Ailede herkes mutlu ve bir o kadar da umut doludur. Ne yazık ki kısa süre sonra bu güzel duygular kaybolmaya başlar ve ailenin üstüne bir karanlık çöker. Bu dört kişilik aileden en kötü durumda olan ise anne Adelaide Wilson’dur. Kendisi oldukça paranoyak hale gelmiş ve kötü bir şeyler olacağını sezmeye başlamıştır. Gecenin bir vakti gelen davetsiz misafirler ise tüm bu sezgilerin patlama noktası olur.

Baba Wilson, evlerinin önünde duran 4 kişinin kim olduğunu anlamak için yanlarına gider. Kısa süre sonra gördükleri karşısında aklını kaçırır. Kendi ailesi ve kendisiyle birebir görünümde dört kişi, karşısında durmaktadır. Bu son derece korkutucu insanların niyetleri ise hiç iyi değildir. Kısa süre sonra Wilson ailesi büyük bir hayatta kalma mücadelesi verecektir. Öyle ki karşılarında olan doğaüstü varlıklar nereye gittiklerini ve ne düşündüklerini bile birebir bilmektedirler. Bu cehennemden kurtulmayı başarabilecekler midir?

Hayvan Mezarlığı

Yönetmen: Kevin Kölsch, Dennis Widmyer

Neden İzlenmeli?

Mükemmel bir romanın mükemmel bir şekilde sinema perdesine yansıtılmasıyla ortaya çıkan bu film kesinlikle en iyi 2019 filmleri arasında yer bulmayı hak ediyor. Her romanı ayrı birer sanat eseri olan Stephen King’in yazdığı aynı isimli bu hikaye Kevin Kölsch ve Dennis Widmyer isimlerinin eşssiz yönetmenliği ile hayat buluyor. Film önerileri yaparken korku ve şiddetin bu kadar yüksek olduğu bir filmi listemize alıp almamakta kararsız kalsak da; izleyiciyi koltuğa sabitleyen gerilim dolu sahneleriyle 2019 yapımı en iyi filmler arasında yer alıyor.

Filmin Konusu

Şehrin gürültüsünden ve temposundan yorulan Louis Creed, ailesini de yanına alarak doğayla iç içe bir hayat sürebileceği kasabaya taşınır. Burada kuracağı hayatın onlara fazlasıyla mutlu bir yaşam sunacağından oldukça emindir. Çocukları için her şeyi düşünen Creed, her detayın üstünden defalarca geçmiştir.

Yeni hayatlarının ilk dönemlerine oldukça mutlu bir şekilde devam eden aile, küçük kızlarının kedisinin ölmesiyle hüzne boğulurlar. Uzun yıllar birlikte yaşadıkları bu kedi, aileden biri olmuştur. Onu evin yakınında gördükleri gizemli mezarlığa gömmeye karar verirler. Kısa süre sonra ise kimsenin inanmayacağı bir şey olur. Günler önce ölen kedileri, hiçbir şey olmamış gibi geri dönmüştür. Bu olayı kabullenmekte zorlanan aile, yine de bir süre yaşamlarına kaldıkları yerden devam edeceklerdir. Tüm felaketlerin başlangıcı ise evin küçük kızının kediyle aynı kaderi paylaşması olacaktır…

High Life

Yönetmen: Claire Denis

Neden İzlenmeli?

Fransız bir yönetmen olan ve Fransız sinemasının tüm tatlarını alabileceğiniz filmler yapan Claire Denis, izleyicinin beynine işleyen ve uzun süre etkisinden çıkamayacağınız filmlere imza atmaktadır.  Robert Pattinson’ın başrolünde yer aldığı ve yönetmenin son sanat eseri olan bu filmde de her duyunuz harekete geçecek ve modern hapishane temasının içinde kaybolacaksınız. Filmin benzeri görülmemiş bir hikayeye sahip olması, elini izleyici karşısında güçlendiren en önemli etken. Öyle ki High Life uzay, suç ve bilimi bir arada ele alıyor.

Filmin Konusu

Hayatlarının tümünü hapiste geçirmeye yetecek kadar suçlu olan bir grup mahkuma, hayatlarını değiştirecek bir fırsat sunuluyor. Eğer bilim için dönüm noktası olabilecek bir deneye katılmayı kabul ederlerse, deney sonunda serbest kalacaklardır. Ortadaki tek sıkıntı ise deney; uzay ortamında insanın sağlıklı nesiller dünyaya(uzaya da diyebiliriz 🙂 ) getirmesidir.

Özgürlük için ellerindeki tek şansı değerlendirmek isteyen suçlular kısa süre sonra uzay mekiği ile boşluğa fırlatılırlar. Macera oldukça kolay başlasa da, mahkumlar başlarına gelecek şeylerden habersizdirler. Uzayın acımasız gücü kısa süre sonra kendilerini bir ölüm kalım savaşının ortasında bulmalarına neden olacaktır… Tüm bu aksiyonu ve özgün konusuyla en iyi 2019 filmleri arasında kolaylıkla yer bulan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir