Cursed Konusu – Karakterleri – Yeni Sezon Ne Zaman?

Fantastik Netflix orjinal dizisi Cursed,  17 Temmuz 2020 tarihinde seyircisiyle buluştu. Baş rollerinde Katherine Langford,  Devon Terrell ve Daniel Sharman’ı görmekteyiz. Dizi, Tom Wheeler ve Frank Miller’ın ”Aynı” adlı romanına dayanmaktadır. İngiliz/Amerikan yapımı olan dizinin çekimleri İngiltere’de yapılmaktadır. Cursed konusu ile izleyicileri etkilemeyi başardı ve bu yüzden diziyi bitirenlerin 2. sezonu merakla beklediğini söyleyebiliriz. Netflix’te yayınlanan bu başarılı dizi tekrar ne zaman ekranlarda olacak? Resmi açıklama henüz yapılmadı fakat dizinin 2021 yaz sezonunda yeni sezonu çıkacağı konuşulmakta. Umarız bir aksilik olmaz ve bu destansı hikayeyi izleyip görürüz.

Cursed Konusu Nedir?

Diziye başlamadan önce izleyicilerin en çok merak ettiği şey Cursed dizisinin konusu ve dizinin detayları oluyor. Dizinin başrolünde Nimue(Katherine Langford) karakterini görmekteyiz. Nimue’nin özel güçleri vardır, henüz kendisinin bile keşfetmediği güçlerini oldukça enteresan bulacaksınız. Kaderinde Lady of  the Lake(Göl Kraliçesi) olmak vardır. Her şey yaşadığı köyün katledilmesiyle başlar. Kimsesiz kalan Nimue annesinin ölmeden önce söyledikleriyle bir maceraya atılır. Teslim etmesi gereken bir kılıç ve öğrenmesi gereken çok şey vardır. Atıldığı macerada Arthur’la tanışır. Arthur, iyi bir savaşçı fakat saygınlığını yitirmiş ve itibarı zedelenmiş biri. Peşlerindeki Kızıl Paladinler, Feyleri yok etme peşindedir. Kızıl Paladinlerden kaçan Feyler gizli bir yerde saklanırlar fakat tehlike giderek yaklaşmaktadır. Ve Nimue’nin tamamlaması gereken bir görevi vardır.

Cursed Oyuncu Kadrosu – Karakterler

Nimue  – Katherine Langford

Fey Kraliçesi/Kurt Kanlı Cadı olarak halkını, dindar Kızıl Paladinler’den korumaya çalışıcaktır. Kendini henüz keşfetmemişken sorumlu olduğu bir halkı ve bir amacı vardır. Dizinin başında, annesi  Efsanevi Güç Kılıcı’nı Merlin’e götürmesi için Nimue’ye emanet etmiştir. Atıldığı bu macerada hem halkını hayatta tutmaya çalışır hem de kılıcın gücü tarafından esir edilmekle mücadele eder.

Merlin – Gustaf Skarsgard

Eski gücünü kaybetmiş, alkolik ve yüzyıllardır yaşamış bir büyücü. Krallık için danışmanlık yapmakta fakat kralla arası iyi değildir. Efsanevi Güç Kılıcı, Merlin için çok önemli, ortaya çıkmasıyla Merlin’in de hayatı değişmektedir.

Arthur – Devon Terrell

Paralı savaşçı olan Arthur geçmişte zedelenmiş onurunun gölgesiyle yaşamaktadır. Bu durum Nimue ile arasında güven problemi potansiyelindedir. Feylere yapılan bu zulme tanık olan Arthur Feyler için Kızıl Paladinlere karşı saf alır. Nimue’yi ve halkını korumaya çalışır.

Ağlayan Keşiş – Daniel Sharman

Kızıl Paladinlerin en güçlü savaşçısı. Acımasız ve bir o kadar sessiz. Verilen emri sorgulamadan yapar ve efendisine itaat eder. Fakat bu sadakatini giderek sorgulamaya başlar. Gerçekte kim olduğunu keşfetmemiş bir Fey, kendi ırkını katletmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir