BoJack Horseman Konusu – Dibe vurmuş bir beygirin hayatı

Saykodelik bir dünyaya gidiyoruz, hayvanların da insanlar gibi hareket edebildiği, konuşabildiği, hatta film yıldızı bile olabildiği bir dünya. BoJack eski bir sitcom yıldızı at adam, kariyeri neredeyse bitmiş, biraz itici, huysuz ve bir o kadar da tembel. Yapması gereken sadece biyografik bir kitap yazmak, işte olaylar burada kopuyor ve BoJack Horseman konusu ile genel olarak karakterimizin varoluşsal sancılarını, çevresindeki insanları, onlarla olan ilişkisini ele alıyor.

Netflix’in 2014 yılında yayımladığı, 6 sezon sonra final yapan yetişkin çizgi dizisi BoJack Horseman her ne kadar komedi dizisi gibi dursa da, bir süre sonra kalbinizi sızlatacak! Konusu ile her duyguyu ele alan dizide Aaron Paul gibi yakından tanıdığımız birçok oyuncu, seslendirmen kadrosunda. BoJack odaklı dizimizde gittikçe derinleşen karakter hikâyeleri, orta yaş krizleri ve bazen fark edilmese de hayata, yaşadığımız popüler dünya yalanına gönderilen efsane eleştirileri izleyeceksiniz. Başta izlemesi biraz tuhaf gelse de, dizinin akıcılığına kendinizi kaptıracaksınız.

BoJack Horseman Karakterler

Bojack horseman

Bojack horseman holywood’daki yalısında yaşayan, 90’larda çektiği sitcom Horsin’ Around, ile ünlenen alkolik bir at. Ayrıca orta yaş bunalımında… Gününün çoğunu hiçbir şey yapmayarak geçiren BoJack, yazması gereken otobiyografik kitap sayesinde yeni bir maceraya çıkıyor ve geçmişiyle yüzleşiyor, çocukluğunu, idollerini, ünlü olma aşamasını ilerleyen bölümlerde izleyeceğiz

Todd

Sesini duyar duymaz hemen ısınacağınız karakter, tanıdık biri tarafından seslendiriliyor çünkü! Aaron Paul’un seslendirdiği Todd karakteri, nereden geldiği belli olmayan bir karakter ve BoJack’in evindeki koltukta yaşıyor, çoğu zaman pek bir şey yapmıyormuş gibi görünen Todd her bölüm bizi şok edecek yeni şeyler yapıyor.

Princess Carolyn

İşkolik bir kedi kadın, BoJack’in menajeri, aynı zamanda da sevgilisi. Onu çoğu zaman, BoJack’in arkasını toplamakla ve kariyerini mahvetmemesi için çabalarken görüyoruz.

Diane

BoJack’in otobiyografik eserini yazmakla görevli bir yazar, sessiz ve çekingen. Katı kuralları var, lakin BoJack’in kalbini çalmayı çoktan başardı.

Mr. Peanutbutter

Bir labrador insan olsa ancak bu kadar olabilirdi! Kanaatimce dizinin en orijinal karakterlerinden biri, köpek de olsa bir insan(!) olan Mr. Peanutbutter, postacı kovalıyor, arabadan sarkıp dilini çıkarıyor ve tenis toplarını çok seviyor. BoJack ile aynı sektörde olmasına rağmen hayatı ondan daha iyi ve dizileri hala devam ediyor. Çoğu zaman BoJack dahil bir çok karakteri sinir etmeyi başaran köpek karakterimiz, BoJack için özel olan Diane ile de sevgili. BoJack ile tatlı atışmalarını, Todd ile olan tuhaf projelerini ileriki bölümlerde izleyeceğiz.

Başta da söylediğim gibi dizi inanılmaz iyi göndermelerle dolu, siyaset, sanat, spor ne ararsanız bulabilirsiniz. Bazen bunları anlayabilmeniz için sizden bir tık genel kültür bilgisi istiyor, örneğin dizideki tablolar öylesine çizilmiş, dekor amaçlı değil. Bunlar üzerine bile ustaca düşünülmüş, dizide geçen tablolarla ilgili söyle bir kaynak var; https://www.sanatla-art.com/bojack-horseman-tum-sanat-eserleri/

BoJack Horseman Kaç Sezon ve Kaç Bölüm?

Büyük bir izleyici kitlesine sahip Bojack Horseman aykırı konusu ile taktir topluyor. Diziye yeni başlayacak izleyicilerin ise aklında “Bojack Horseman kaç sezon, kaç bölüm?” soruları beliriyor. Popüler dizi 2020 yılında yayınlanan son bölümleri ile izleyicilerine veda etti. 6 Sezon süren dizide toplam 80 bölüm izleyici ile buluştu. BoJack Horseman konusu ve karakterleri hakkında detaylara yer verdiğimiz yazımızın sonuna geldik, dizinin bölümlerini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. İyi seyirler!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir