Bird Box Konusu – Kafes – Netflix Filmi

Netflix filmleri arasında son zamanların en çok konuşulan yapımlarından olan Bird Box, yönetmen koltuğunda  Susanne Bier ile bizleri karşılıyor. Bird Box daha Netflix ekranlarına düştüğü ilk hafta 45 milyonu geçen izlenme sayısıyla büyük bir rekora imza attı. Sinema yapımları ile karşılaştırıldığında oldukça büyük bir işe imza attığını kolaylıkla anladığımız yapım, izleyicilere gerilim ve heyecan dolu dakikalar vaat ediyor. Siz de gözleriniz kapalı bir şekilde koşarken, tehlikenin nefesini ensenizde hissettirecek bir yapım izlemek isterseniz bu filme mutlaka göz atmalısınız. Yazımızın devamında Bird Box konusu ve ayrıntılarına değineceğiz. İyi seyirler…

Bird Box Konusu

İnsanlığın üzerine bir kara bulut gibi çöken kötülük, uzun süredir tüm umut ve neşeyi götürmüştür. Bunun yerine kendisine bakanların aklını kaçırdığı, yaşamak isteyenlerin hep bir yerlerde saklanmasını gerektiren bir dünya bırakmıştır. Hayatta kalmak için hareket etmesi gereken insanlar ise bunu gözleri kapalı yapmalıdır.

Filmimizin başında büyük bir kaosa şahit oluruz, insanlar oradan oraya koşmakta ve birbirlerine saldırmaktadırlar. Bu sırada, filmin devamında ana karakter olarak göreceğimiz Malorie; kız kardeşiyle birlikte araç yolculuğu yaparken tüm olan bitene şahit olur. Daha önce hiç bu kadar öfkeli bir kalabalığı bir arada görmemiştir. Kısa süre sonra ise kız kardeşinde bir gariplik fark eder ve kendisini bir trafik kazasının ortasında bulur. Karakterimiz tüm kötülükle daha yeni tanışmaya başlamıştır.

Bilinmeyen bir şeyin etkisi altındaki insanlar tam olarak neyle karşı karşıya olduklarını bile bilmemektedirler. Sadece karşılarında garip bir varlığın olduğunu ve ona bakanların bambaşka bir insana dönüştüğüne şahit olmuşlardır.  Tüm bu karmaşanın arasında iki çocuğu ile birlikte bir başına kalmış olan  Malorie ise, çocuklarını daha güvenli bir yere götürmek için tehlikeli bir  yolculuğa çıkmak zorundadır. Bu sırada peşinde akıl sağlığını koruyan kimsenin tam olarak neye benzediğini bilmediği garip bir kötülük ve bu kötülükten etkilenerek aklını kaçırmış insanlar vardır. Malorie tüm yolculuğunu bir göz bandıyla ve diğer 4 duyu organıyla tamamlamalıdır. Peki ya karakterimiz bu tehlikeli macerayı tamamlayabilecek ve  insanların cennet gibi anlattığı güvenli bölgeye ulaşabilecek midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir