Avengers Endgame Konusu ve İncelemesi

Marvel sevenlerinin çok uzun bir süredir beklediği Avengers Endgame vizyona girdi, filmin vizyona girmesiyle birlikte sinema salonları dolup taştı. İlk günden itibaren büyük bir ilgi uyandırmış olsa da filmi izleyenler beğenip beğenmediği konusunda tereddüt yaşadı. Avengers serisinden beklenilen aksiyon ve Maceranın yerini daha durgun ve olay örgüsünü anlatmaya çalışan bir film almış oldu. Filmin 3 saat oluşu izleyicilerin beklentisini yükseltmişti fakat bu sürenin durağan geçmesi de eleştiri oklarının hedefi oldu. Avengers Endgame konusu da filmi henüz izlememiş sinemaseverlerin en çok merak ettiği detaylar arasında karşımıza çıkıyor.

Avengers Endgame Konusu

Sonsuzluk Savaşının ardından pek çok kahraman aramızdan ayrılmıştır. Thanos’un mutlak gücü elde etmesi ve gezegenimizi karanlık bir dengeye sürüklemesi eski günlerin özlemle aranmasına sebep olmuştur. Bu sırada bazı kahramanlar kaybettiklerinin yasını tutarken, bazıları da uzay boşluğunda hayatta kalma çabası vermektedir. Bu durum işlerin hiç olmadığı kadar kötü gittiğinin göstergesidir. Yine de tüm kahramanlar için bir umut ışığı doğacak ve acımasız Thanos hükümdarlığının son bulması için bir şansları olacaktır. Peki ya bunu başarabilecekler midir?

Beklentileri Karşıladı Mı?

Maceradan uzak ve komedi ağırlıklı bir film olmuş. Bir Avengers filminden beklenilenin aksine komediye yoğunluk verilmesi Marvel sevenleri için de hayal kırıklığı yaşanmasına sebep oldu. İzleyici yorumlarının çok büyük bir kısmı filmin sadece son 20 dakikasının heyecanlı ve izlenmeye değer olduğu görüşünde. Bu kadar uzun zamandır beklenilen ve çok büyük umutlarla gidilen filmin beğenilmemesi genel bir yorum haline dönüştü fakat filmi beğenen bir kitle de mevcut. Filmde tüm karakterleri birlikte görmek ve izlemek bile yeteri kadar heyecan verici olsa da Avengers’a yakışmayan bir film olduğu söylenebilir.

Marvel çıkardığı birçok filmle bizi Avengers Endgame’e hazırlamıştı. Bu kadar büyük bir çaba olması ve uğraşılması sebebiyle beklentiler de çok fazlaydı. Film bir macera hikayesinden çok geçmişte yaşanılan on yıla ve emeklere minnet içeren bir film havası sezdiriyor. Filmi izlerken nereden nereye cümlesini kullanmak çok yerinde olur. Filmin ağır bir maceradan çok hep birlikte 10 yıl mücadele ettik duygusallığında olması Marvel sevenleri de duygulandırmayı başardı. Her ne kadar kusursuz bir film beklense ve fragmanlar bu şekilde yansıtılsa da film duyguları öne çıkarmayı hedef almış gibi görünüyor.

En iyi Netflix dizileri üzerine yazdığımız ve dizi tavsiyeleri bulabileceğiniz yazımıza göz atabilirsiniz🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir