Autocad Nasıl Yüklenir? – Autocad Dersleri

Autocad Nedir?

Mühendislik uygulamalarında ve endüstriyel tasarım işlemlerinde sıklıkla kullanılan Autocad, Autodesk firması tarafından geliştirilen bir çizim-tasarım uygulamasıdır. Firma dünya üzerinde en geniş kullanım alanına sahip yazılımları geliştirmesiyle birlikte, mühendislik uygulamalarında en sık kullanılan programı Autocad’dir.

Mimar, mühendis ve çeşitli alanlarda çalışan tasarımcılar Autocad programı ile oluşturdukları projeleri, farklı platformlarda görüntü kalitesi etkilenmeden düzenleyebilir ve değiştirebilirler. Kullanıcılarına oldukça esnek tasarım imkanları tanıyan bu program, bu sayede bilgisayar destekli çizimin en önemli araçlarından biri olmuştur.

Program üzerinde iki boyutlu ve üç boyutlu çizimler yapılabildiği gibi bu çizimler diğer bilgisayar destekli tasarım(Computer Aided Design – CAD) programları ile uyumlu bir şekilde çalıştırılabilir. Ayrıca programın sahip olduğu mobil ve web uygulama destekleri, çalışmalarınızı farklı cihaz ve konumlarda görüntülemeye olanak tanır.

  • Yazımızın devamında resimli anlatım ile ‘Autocad Nasıl Yüklenir?‘ sorusunun cevabını vereceğiz.

Autocad Nasıl Yüklenir?

Autocad programını bilgisayarınıza yüklemeniz için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımları takip ettiğinizde öğrenci ve eğitmenlere tanınan ayrıcalıklarla ücretsiz ve orjinal bir lisansa sahip olabilirsiniz. Uygulamayı kurumsal bir faaliyette kullanacaksanız da ücretli bir plana dahil olabilirsiniz.

Programı cihazınıza kurmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

1-Autodesk Sitesine Giriş Yapmak 

Öncelikle Audesk sitesine bu linkten giriş yapıyoruz ve ücretsiz deneme sürümünü indirin kutucuğuna tıklıyoruz.

Daha sonra sürüm seçeneklerinden AutoCAD seçeneğini seçiyor ve ilerliyoruz.

Size yazılımı hangi kimlikle kullanacağınız sorulduğunda ‘Öğrenci ve Eğitmen’ seçeneğini seçtikten sonra ‘Eğitim topluluğuna git’ diyoruz.

Daha sonra sitenin bizi yönlendirdiği sayfada eğer bir Autodesk hesabınız yoksa Create Account seçeneği ile yeni bir hesap oluşturuyoruz.

Hesabı oluşturduktan sonra aynı sayfanın alt bölümünde yer alan versiyon seçeneğinden, yüklemek istediğiniz Autocad sürümünü(küçük farklar dışında aynı temel özelliklere sahiplerdir), işletim sisteminizin türünü(genellikle 64 bit) ve indirmek istediğiniz dili(Türkçe bulunmadığı için İngilizce) seçmelisiniz.

 

Bu adımdan sonra sayfanın alt tarafında bulunan Download Now seçeneğine tıklıyoruz ve bilgisayarımıza inen kurulum dosyasını çalıştırarak kurulumu tamamlıyoruz. Bu adımdan sonra e-posta adresinize gönderilen lisans bilgileriniz ile programa giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir