Altered Carbon Konusu – Karakterleri ve Oyuncuları

Gelecek teknolojisini ve insan yaşamının alacağı şekli gözler önüne seren Altered Carbon, izleyenleri büyüleyici bir evrene sürükleyen konusu ile karşımıza çıkıyor. Dizi genel olarak yüzyıllar sonra, insanlığın farklı bedenlere zihin aktarımını gerçekleştirebildiği ve bu sayede ölümsüzlüğün mümkün kılındığı bir gelecek temasını ele alıyor. Laeta Kalogridis tarafından bizlerle buluşturulan Netflix yapımı dizi, bu konuyu oldukça güzel işliyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Joel Kinnaman, Chris Conner, James Purefoy, Martha Higareda gibi önemli isimler rol alıyor. Henüz sadece 10 bölümü yayınlanmış olan dizinin kısa sürede elde ettiği başarı, diziye yeni başlayacak izleyicilerin Altered Carbon konusu, karakterleri ve oyuncuları hakkında detayları merak etmesine yol açıyor. Yazımızın devamında tüm bu konuları, detaylı bir şekilde açıklamaya çalışacağız.

Altered Carbon Konusu

Daha önce hiç gelecekte insanlığı nelerin beklediğini düşündünüz mü? Herkes geleceğe dair düşüncelere sahiptir. Bunlar bazen kısa vadeli tahminler, bazen ise uzun süreli ön görüler olabilir. Altered Carbon, gelecek temalı sınırları zorlayan konusu ile bize farklı bir hikaye sunuyor. Öyle ki dizinin ilk dakikalarında bile sizi bambaşka bir evrene davet ettiğine şahit oluyorsunuz.

Dizinin ana karakteri olan Takeshi Kovacs, oldukça yetenekli ve donanımlı bir timin üyesidir. Bastırmaları gereken bir isyanda, ekibin tamamı ölümü tatmış ve hayatta kalan tek savaşçı Takeshi olmuştur. Bu olaydan sonra hapsedilen ve bilinci bir buz kütlesinin içinde saklanan karakterimiz yüzyıllar sonra tekrar canlandırılacaktır. İnsanların bedenleri öldükten sonra, bilinçleri ve anılarının saklandığı disk yardımıyla başka bir bedende geri dönebildikleri bu evren birtakım entrikaları da beraberinde getirmektedir.

Yüzyıllardır hayatta olan ve suikast sonucu öldürülen zengin bir iş adamı, hayata geri döndükten sonra katilini bulmak ister. Takeshi’nin hapsedildiği yerden çıkmasının da asıl sebebi budur. Mal varlığı ile en üst sınıf insanlar arasında yer alan bu adam, oldukça yetenekli bir adam olduğu bilinen karakterimizden katillerin izini sürmesini ister. Bu sayede Takeshi için geçmişle yüzleşme ve eskisinden daha doğru adımlar atma şansı doğacaktır.

Yaklaşık 400 yıl uzak kaldığı bu yeni dünyaya alışmak Takeshi Kovacs için hiç de kolay olmayacaktır. Bunun yanında yaptığı iş de başının sürekli belaya girmesine ve savaşmak zorunda kalmasına sebep olacaktır. Peki ya herkesin korkuyla baktığı ve birçok kişi tarafından evrenin en tehlikeli adamı olarak görülen karakterimiz, eski günleri unutacak mıdır?

Altered Carbon Karakterleri ve Oyuncuları

Takeshi Kovacs – Joel Kinnaman 

Hükümete karşı işlediği suçtan dolayı yüzyıllar boyu bir buz kütlesinin için hapis tutulan ve dünyaya korku salan elçilerin son üyesi olan Taskeshi Kovacs, büyük bir görev için geri dönmüştür. Böyle tehlikeli bir adamı geri getirmenin bedeli de çok yüksek olmuştur. Şimdi ondan istenen iyi bir şekilde iz sürmesi ve dünyaya korku salan yeteneklerini bir sırrı çözmek için kullanmasıdır. Yine de geçmişi, karakterimizin peşini bir türlü bırakmayacaktır.

Kristin Ortega – Martha Higareda

Başarılı ve güzel bir teğmen olan Kristin, Takeshi Kovacs hayata geri döndüğünde buna en sert karşı çıkan isimlerden biri olacaktır. Babası suçla mücadele ederken ölmüş, o da hiçbir suçlunun elini kolunu sallayarak gezmesini istememektedir. Konu herkesin korkmakta haklı olduğu Takeshi Kovacs olunca, tedbiri bir an olsun elden bırakmaz. Bu yüzden sürekli onu takip eder ve bir süre sonra aralarında garip bir yakınlaşma başlar.

Laurens Bacroft – James Purefoy

İnanılmaz bir zenginliğe sahip olan Laurens Bacroft, kendisine özel tasarlanan mükemmel bir bedene sahiptir. Bu beden zarar gördüğünde, eskisiyle birebir aynı olan başka bir bedene geçmekte ve zihnini yedeklendiği yerden yeni bedenine aktarmaktadır. Gezegenin en zengin isimlerinden biri olması ona bu tür küçük ayrıcalıklar kazandırmaktadır. Her şey mükemmel giderken, hiç beklenmedik bir olay olur ve karakterimiz bir suikaste kurban gider. Yeni bedenine kısa sürede kavuşsa da, öldürüldüğü zamanda yaşadıklarını hatırlamamaktadır. Kendisini hedef alan kişiyi bulmak için Takeshi Kovacs’ı hayata döndürmek gibi çılgınca bir fikre başvuracaktır.

Poe – Chris Conner

Altered Carbon karakterleri arasında en dikkat çekenlerden biri olan Poe, aslında bir yapay zekadır. Raven ismindeki oteli yönetmekte ve tüm hayatını orada geçirmektedir. Otelindeki misafirlere büyük bir hoşgörü ve koruma sağlasa da yerel halk onu hiç sevmemektedir. Bunun sebebi ondan korkmaları ve ona bir türlü güvenmemeleridir. Uzun bir aradan sonra otelini ziyaret eden ilk isim ise Takeshi Kovacs olacaktır. İkili arasında geçen birbirinden ilginç diyaloglar, renkli anlara sebep olacaktır.

Altered Carbon konusu, karakterleri ve oyuncuları hakkında ele aldığımız bu içeriği beğendiyseniz buna benzer birçok öneriyi bulabileceğiniz En İyi Netflix Dizileri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir