After Life Konusu – Karakterleri ve Oyuncuları

Netflix’in orijinal dizilerinden biri olan After Life konusu ile hayatın içinde birçok insanın başına gelen bir durumu ince bir mizah anlayışı ile ele almaktadır. İlk sezon bölümleri 2019 yılında gösterime girmiştir. İzleyiciyi sıkmamak adına her bir bölüm 25-30 dakika olarak ayarlanmış, bu durumda dizinin izlenme grafiğini arttırmıştır.

Diziler arasında sürekli zaping yapmaktan sıkılan, konusunu bilmeden hasbelkader seçim yaparak izlemek istemeyen okuyucularımız için bugün After Life dizi konusu oyuncuları ve karakterleri hakkında aydınlatıcı detaylara değineceğiz.

After Life Konusu

Çok sevdiği hayat arkadaşını kanserden kaybeden Tony, bu acı kaybı kabullenme ve normal hayatına dönmede oldukça zorluk yaşamaktadır. Normal şartlarda insanlara nazik davranmaya özen gösteren Tony, eşinin ölümünün ardından radikal bir karar alarak artık aklından ne geçiyorsa herkese söylemeye karar verir.

Normal hayatına zor da olsa bir şekilde dönmesi gerektiğini düşündüğü için eşinin erkek kardeşinin idareci olarak görev yaptığı yerel bir gazetede makale yazarlığı şefliğine istemeyerek olsa bile devam etmektedir.

İş arkadaşlarını, komşularını ve mahalledeki esnafı aksi tavırları ile canından bezdirdi, bir süre sonra herkesin sabrını taşırma noktasına getirecektir. Yakın arkadaşları tarafından sürekli olarak yaşadığı acı kaybın hayatta herkesin başına gelebildiği bir durum olduğu ifade edilse de, Tony’nin bu aksi ve huysuz tavrından vazgeçmeye niyeti yoktur. After Life dizi konusu, mutsuzluğunu ne aksi tavırlarının değişebilmesi için hayatına tekrar ölen eşi Lisa’nın tekrar geri gelmesi ile mümkün olacağını düşünen Tony’nin hayata ve insanlara olan tavrının değişmesi konu edilmiştir.

 

Dizi Oyuncuları ve Karakterleri

 Ricky Gervais – Tony

İngiliz asıllı olan Ricky Gervais, After Life dizisinin hem yönetmen koltuğunda hem de diziye can veren Tony karakterini oynamıştır. Rolünü canlandırırken komedyen kişiliğini ustaca konuştururken, sinema sektörüne vermiş olduğu hizmetlerle oyunculuğunu birleştirerek iyi bir karakter ortaya çıkarmıştır. Komedyenlik geçmişi olan Ricky gervais kaliteli mizah anlayışı ile aksi, huysuz, patavatsız Tony’nin sevilen bir dizi karakteri olmasını sağlamıştır.

Tom Basden – Mart

Mart, Tony’nin vefat eden eşi nisa’nın erkek kardeşi olmasının yanı sıra Tony’nin çalışmış olduğu gazetenin patronudur. Mart karakteri iyi niyetli, anlayışlı, yardımsever bir kişilik olması ile ön plana çıkmaktadır. İyi niyetli olması sürekli olarak insanlar tarafından suistimal edilmektedir. Özellikle de çalışanları her fırsatta bunu kendi çıkarlarına kullanmaktadırlar. Matt, Tony’nin yaşadığı ruhsal sorunlar da her zaman destekçisi olmuştur. Tom Basden, iyi bir patron, iyi bir dost olarak After Life dizi oyuncuları ve karakterleri arasından sıyrılarak ön plana çıkmıştır.

 Tony Way – Lenny

Tony Way’ in oynadığı Lenny karakteri ise Tony’nin mesai arkadaşıdır. Rolü gereği iş başındayken sürekli yemek yemektedir. Öyle ki mesaisinin büyük bir kısmını yemek yiyerek geçirmektedir. Dizinin içerisinde sürekli olarak yemek yiyen bir personelin konu edilmesi anlamsız gibi gözükse de insanların ruh halini anlatan çok ince bir detaydır. Lenny, kendi halinde zararsız bir insan olmaktan ziyade Tony’nin her zaman iyiliğini istemektedir.

 Diane Morgan – Kath

Lenny ve Matt gibi Kath de Tony’nin iş arkadaşıdır. Diğerleri gibi Tony’nin davranışlarına alttan almayan, sürekli olarak onunla laf dalaşına giren, feminen duruşu olan bir kadındır.

After Life Yeni Sezon Ne Zaman Başlıyor?

İlk bölümü 8 mart 2019 yayınlanan dizinin akıllara getirdiği bir diğer soru da ‘After Life 3. Sezon ne zaman başlıyor?‘ oluyor. Kısa süre önce 3. sezon müjdesini veren dizi yapımcıları, yeni bölümlerin ne zaman geleceği hakkında henüz bir açıklamada bulunmadı. Yeni sezon yayın tarihinin yaz aylarında açıklanmasını beklemekle birlikte 3. sezonun dizinin final sezonu olacağını biliyoruz. Final sezonunu yayınlandığı an izlemek istiyorsanız, bir an önce bu diziye başlamalısınız. İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir