7. Koğuştaki Mucize Film Konusu ve İncelemesi

Son zamanların dikkat çekici yapımları arasında yer alan 7. Koğuştaki Muciz, eşsiz bir hikayeyi izleyiciyle buluşturuyor. Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin’in oturduğu dram filminde; Aras Bulut İynemli, Celile Toyon, İlker Aksum ve Mesut Akusta gibi isimler yer alıyor. Önemli başarılara sahip bu isimlerinin yanında filmin çocuk oyuncusu Nisa Sofiya Aksongur, Ova karakteriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 11 Ekim 2019 tarihinde izleyici karşısına çıkan ve dikkatleri üzerine çeken film, IMDb sitesinden aldığı 8,3 puanla başarısını gözler önüne seriyor. Yazımızın devamında 7. Koğuştaki Mucize filmi konusu ve film incelemesi üzerine detaylara yer vereceğiz.

7. Koğuştaki Mucize Filmi Konusu

Filme Memo isimli karakterimizi tanıyarak başlıyoruz. Bir çocuk kadar saf olan ve aklı her şeye ermeyen Memo, babaannesi ve kızı ile hayata tutunmaya çalışıyor. O sırada askeri yönetim hem ülkeye, hem de yaşadıkları sahil köyüne ağırlığını hissettiriyor.

Memo’nun kızı Oya, o sıralarda köydeki ilkokula gidiyor. Memo ise yarım aklıyla çeşitli işlerde çalışıyor ve evin geçimini sağlıyor. Büyüdükçe babasının diğer babalardan farklı olduğunu anlayan Oya, her şeye rağmen mutlu bir çocukluk yaşıyor. Oya’nın babaannesi ise hem Oya’ya hem de yarım akıllı oğlu Memo’ya sahip çıkmaya çalışıyor.

Kırılma Noktası

Memo ve Oya için sade hayatlarında her şey yolunda giderken beklenmedik olaylar gelişiyor. Oya’nın babasından almasını istediği ve günlerdir hayalini kurduğu okul çantasını komutanın kendi kızına aldığını gören Memo, yarım aklıyla komutanla tartışmaya giriyor. 7. Koğuştaki Mucize filminin ana konusu burada başlıyor ve bu basit olay iki karakter arasında garip bir husumetin başlangıcı oluyor.

İlerleyen günlerde, başka bir planda komutan ve kızıyla yeniden karşılaşıyoruz. Memo, asker ailelerinin piknik yaptığı alanın yakınlarında başına geleceklerden habersiz bir şekilde koyunlarını otlatıyor. Etrafına toplanan çocuklar Memo’ya sataşmaya başlıyorlar. Daha sonra Memo’ya kızına almak istediği çantayı gösteren küçük kız, karakterimizi peşinde sürüklüyor. Bu olay trajik bir kazanın fitilini ateşliyor. Küçük kız kayalıkların kenarında dolaşırken aşağı düşüyor ve cansız bedeni sularla buluşuyor.

Kızlarının ortalarda olmadığını fark eden aile, her yerde küçük çocuğu aramaya başlıyorlar. Kayalıkların dibine indiklerinde, küçük kızlarının cansız bedenini Memo’nun kollarında gördüklerinde ise kıyamet kopuyor. Tüm bu olanlardan aslında hiçbir suçu bulunmayan karakterimiz sorumlu tutuluyor. Böylece kimseye zararı dokunmayan, iyilikten başka bir şey düşünmeyen Memo için zorlu bir mücadele başlıyor.

Zor Günler Başlıyor

Kızının katilinin hayatını mahvetmeye ant içmiş olan komutan, elinde bulundurduğu yetkileri de kullanarak Memo’yu ipe götürmek için elinden geleni yapıyor. Dönemin şartlarında Memo’nun masumiyetini kanıtlayabilecek ve onu sonu ölüm olan bu yoldan kurtarabilecek kimse bulunmuyor. Hikayenin devamında ise karakterimizin yaşam mücadelesine ve masumiyetine tanık oluyoruz. Olayların sonunda gerçekler ortaya çıkacak mı? 7. Koğuştaki Mucize filmi konusu hakkında detaylara yer verdiğimiz bu yazımız ilginizi çektiyse ve filmin devamını merak ediyorsanız son zamanların en iyi Türk filmlerinden biri olan bu yapımı mutlaka izlemelisiniz. İyi seyirler…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir