50 M2 – Elli Metrekare Konusu – Dizi Karakterleri ve Oyuncuları – Netflix

27 Ocak 2021 tarihinde Netflix platformunda izleyici ile buluşacak olan 50 m2(elli metrekare), bu platformda yayınlanan ilk Türk komedi dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Senaristliğini popüler modern komedi Leyla ile Mecnun’un da senaristi olan Burak Aksak’ın yaptığı dizinin yönetmen koltuğunda  Selçuk Aydemir oturuyor.  Dizinin başrollerinde Cengiz Bozkurt, Engin Öztürk ve Aybüke Pusat bulunuyor. Erdal Bakkal karakteri ile özdeşleşen Cengiz Bozkurt’u bu yapımda da görmek senariste bakınca pek şaşırtmıyor. Diğer dikkat çekici isim olan Engin Öztürk’ü de Behzat Ç dizisinin olay yeri komiseri Emre, Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinin Selim’i ve Muhteşem Yüzyıl dizisinin şehzade Selim’i olarak hatırlıyoruz. 50 Metrekare dizisi konusu ile de dikkat çekmeyi başarıyor.

50 metrekare oyuncuları ve karakterleri

50 Metrekare Dizisinin Konusu Ne?

Dizide ana karakterimiz Gölge, yeraltı dünyasında adından korkuyla bahsedilen biridir. Uzman bir tetikçi olmasının yanında, alışageldiğimiz karanlık tiplemelerden oldukça farklı bir karaktere sahiptir. Bu yaşa kadar kendisini yetiştiren Servet Nadir ismindeki bir adamın kirli işlerini, kendisinden beklenenden çok daha iyi bir şekilde halletmektedir. Bu kimsesiz çocuğun geçmişine dair sahip olduğu tek şey ise eski bir fotoğraftır. Bu fotoğrafın peşinden geçmişin sırlarına doğru yolculuğa çıkan Gölge, ismi gibi gölgelerde gezmek zorunda kalacaktır. Geçmişinde dokunduğu her yara izi, yeni bir gizemi ortaya çıkaracak ve aradığı cevapları bulmak için ne kadar zor olursa olsun yolundan dönmeyecektir.

50 metrekare dizi konusu

Hikayeyi başlatan olay ise Gölge’nin en yakını bildiği Servet tarafından hiç beklemediği bir ihanete uğraması olur. Yakalanmamak için ortadan kaybolmaya karar veren karakterimiz, peşindekilerden kurtulmak için kaçmaya başlar ve kendini bambaşka bir yerde bulur.

Kendisini kurtarmanın derdiyle girdiği 50 metrekarelik terzi dükkanı onun için yeni bir hayatın başlangıcı olacaktır. Girdiği bu küçük dükkan kısa süre önce ölen Terzi Adil’e aittir. Mahalleli de bu yeni gencin Terzi Adil’in uzun süredir ortalıkta görünmeyen oğlu Adem olduğunu düşünürler. Karakterimiz Gölge bu sayede büyük bir hesaplaşmanın kıyısında rahat bir nefes alma şansı bulur. Artık eski kimliğini geride bırakacak ve Terzi Adil’in oğlu Adem olarak hayatına devam edecektir. Bu olay ile birlikte artık mahalle de Gölge de bambaşka bir geleceğe sahip olacaktır.

Elli metrekare dizisi konusu üzerine daha fazla şey merak ediyorsanız bu diziyi mutlaka izlemelisiniz. Dizi oyuncuları ve karakterlerine yazımızın devamında göz atabilirsiniz.

50 Metrekare Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

50 Metrekare dizisinin  karakterleri hakkında detaylar dizi yayınlandıktan kısa süre sonra burada yer vereceğiz. Dizide yer alan oyuncular ise şu şekilde;

Engin Öztürk

Aybüke Pusat

Cengiz Bozkurt

Tuğçe Karabacak

Cansu Dağdelen

Tuncay Beyazıt

Hasan Yalnızoğlu

Murat Kılıç

Yiğit Kirazcı

Kürşat Alnıaçık

Tolga Tekin

Özgür Emre Yıldırım

Gaye Gürsel

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir